Tag Archives: снимање

(ВИДЕО) Сталоне открил дека на снимањето на Роки за малку ќе умрел: „Срцето почна да ми отекува!“

АКТЕРОТ Силвестер Сталоне открил дека додека ја снимал сцената за четвртиот дел на „Роки“ мислел дека ќе умре додека се борел со колегата Долф Лундгрен, кој го отелотворувал ликот на Иван Драго. „Првото нешто што го снимавме беше моето и неговото влегување и најава, а потоа дојде до тепачка. За …

Повеќе »

АЛЕК БОЛДВИН ВОН СЕБЕ: Откако убил колешка, упатил апел до полицијата

Холивудскиот актер Алек Болдвин (63) на социјалните мрежи се огласи за трагедијата за време на снимањето на филмот „Rust“, ​​кога случајно ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Болдвин истакна дека полицајците треба да присуствуваат на снимањата за да ја следат употребата на оружје. – На секој филм или телевизиски …

Повеќе »

СЕ ШИРАТ РАЗНИ ТЕОРИИ – Кој е виновен и дали имало некаква намера? Инспекторите се сомневаат дека инцидентот на филмскиот сет не е случаен!

Полицијата во Санта Фе бара оние кои имаат можни корисни информации да ги контактираат. Тие не ја исклучиле можноста за намерно и планско режирање на смртта на снимателката и режисерот, кој е повреден, но се опоравува. Случајот со убиството и ранувањето на снимањето на филмот „Rust“ се уште е мистерија. …

Повеќе »

(ФОТО) „ЈА ДРЖЕВ ВО ПРЕГРАТКА ДОДЕКА УМИРАШЕ“: Потресна исповед на колега по смртта на Халина Хачинс

Главниот електричар на снимањето на филмот „Rust“ напишал емотивна објава на Фејсбук во која ги обвинил продуцентите за несреќата во која Алек Болдвин пукал од реквизит пиштол кога настрадала директорката на фотографија Халина Хачинс. Серж Светној изјавил дека стоел до Хачинс на сетот кога се случила трагедијата. „Застанав рамо до …

Повеќе »

Откриено е зошто Болдвин ја застрелал директорката на фотографија: Еве што вели режисерот Џоел Соуза

Режисерот на филмот „Rust”“, Џоел Соуза открил како точно се случила трагичната несреќа во која холивудскиот актер Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Според Соуза, Алек Болдвин вежбал сцена во која требало да покаже со револвер кон камерата, кога одеднаш пиштолот пукал и ја убил директорката на …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачни тајни на „Вовед во анатомија“: На снимањето владеела омраза!

Новинарката Линет Рајс, која е уредничка на Entertainment Weekly, објави книга во која ги открила сите тајни на една од најдолгите серии на телевизија. „Вовед во анатомија“ има дури 18. сезони, а во годините на снимањето на оваа серија на снимањето не се случувале ниту малку убави работи. Доколку не …

Повеќе »

(ФОТО) Алек Болдвин со трогателен пост за Халина Хачинс: „Срцето ми е скршено поради нејзиниот сопруг, нивниот син и сите кои ја сакаа Халина“

По трагедијата на снимањето, кога ненамерно ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс и го ранил режисерот Џоел Суза, Болдвин го имаше првото појавување во јавноста на Твитер и Инстаграм, велејќи дека соработува со полициската истрага и дека срцето му е скршено поради немилиот настан. View this post on Instagram …

Повеќе »

Се појавија фотографии од скршениот Болдвин по трагедијата на снимањето

ЈАВНОСТА се уште е во неверување по трагедијата на снимањето на „Rust“ каде Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза. Болдвин разговарал со полицијата и по разговорот ја напуштил станицата, а на Твитер се појавиле фотографии од расплаканиот актер направени по несреќата. Ги објави …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е ЖЕНАТА КОЈА ПОЗНАТИОТ АКТЕР, АЛЕК БОЛДВИН, ЈА УБИЛ: Ја застрелал во црква за време на снимањето на филмот „Rust”

РАНО утрово одекна веста дека познатиот холивудски актер Алек Болдвин за време на снимањето ја застрелал директорката на фотографија Халина Хачинс, која работела на бројни филмски продукции. Таа починала од прострелна рана, која ја добила за време на снимањето на филмот „Рѓа“. Таа имаше 42 години. Хачинсон била застрелан во …

Повеќе »