Tag Archives: снимање

(ФОТО) Од темнокоса убавица до русокоса заводничка – Моника Белучи во неочекувано издание

Една од најубавите жени на светот се појави во сосема неочекувано издание. View this post on Instagram A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) Италијанската актерка Моника Белучи се појави на насловната страница на магазинот Madame Figaro, а нејзината фризура, поточно – бојата на косата, привлече големо внимание во јавноста. …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИОТ АКТЕР непристојно ги вознемирувал колешките на сетот – Снимањето е прекинато!

Снимањето на „Being Mortal“ е прекинато откако минатата недела беше поднесена жалба против актерот Бил Мареј, обвинувајќи го за „непримерно однесување“. Холивудскиот актер Бил Мареј се однесувал недолично за време на снимањето на филмот „Being Mortal“, пишуваат американските медиуми. View this post on Instagram A post shared by Bill Murray …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис веќе две години се бори со афазија: „Двојниците му помагаа во снимањето филмови“

Брус Вилис две години се бори со болеста, а последните филмови ги снимил со помош на двојник. Со него биле и членовите на семејството за да му го олеснат снимањето, дознаваат странските медиуми. Некои од филмовите на кои работел во споменатиот период се: „American Siege“, „Survive the Game“, „Cosmic Son“ …

Повеќе »

(ФОТО) Доктор станал татко на 83. години: „Сакам да доживеам 105. години за да го видам како дипломира“

Да се ​​донесе дете на свет е најголемата радост во животот на парот, а иако е вообичаено да се има деца меѓу втората и четвртата деценија од животот, постојат моменти кога чудото на животот може да не изненади во староста. Таков беше случајот со аргентинскиот лекар Алберто Кормилот, кој стана …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шон Пен, од Украина, испрати јасна порака до Америка

Американскиот актер и режисер Шон Пен моментално е во Украина каде планира да сними документарен филм за тековниот конфликт, а во изјава за „People“ рекол дека „американската душа ќе биде изгубена“ ако Украинците се остават сами да се снаоѓаат. Тој целиот конфликт го нарече „брутална грешка“. „Тоа е веќе брутална …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонската музика доби нова „икона“: Слушнете ја првата песна „Do You Remember“ на Тамара Волческа

„Снимањето на спотот… Тоа е вистински ден за прераскажување. Јануари, без греење, се тресеа вилици и колена, секој со своите улоги трча наваму-натаму, желби за перфекција, смеење, one shot сцена со боја на која мислам дека сите бевме со возбудени милиони сетила и концентрација, за на крај да ги избојам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕКОЛТЕ ДО ПАПОК: Бруталното издание на Џенифер Лопез – секси пејачката ги „полудела’ фановите

Џенифер Лопез активно работи на промоцијата на нејзиниот нов филм „Marry Me“, но сигурно со месеци е во центарот на вниманието на јавноста поради обновената романса со Бен Афлек. Затоа и не е ни чудо што ја краси насловната страница на мартовскиот број на култниот магазин „Rolling Stone“, а на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лијам Нисон по 13. години неочекувано признал дека е заљубен, но…

Холивудската ѕвезда Лиам Нисон проговорил за својот приватен живот и признал дека за време на неодамнешното патување во Австралија се заљубил во жена, но и дека љубовта „не му била достапна“. Актерот (68), кој остана сам по смртта на сопругата Наташа Ричардсон пред 13. години, поминал неколку месеци во Мелбурн …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Малком во средината“ отворено: „Имав осум мозочни удари, не се сеќавам на серијата!“

АКТЕРОТ Френки Муниз, најпознат по улогата во телевизискиот ситком „Malcolm in the Middle“, во интервју зборувал за своето здравје и гласините што го придружуваат. Муниз бил гостин во подкастот на Steve-O’s Wild Ride! каде што рекол дека кружат голем број неточни информации за неговата здравствена состојба. „Ако го пребарувате моето …

Повеќе »