Tag Archives: снимање

(ФОТО) Холивуд воведува нови правила за снимање секс сцени

Последните шест месеци во Холивуд почнало сериозно да се зборува за проблемот на сексуалното злоствување. Се’ започнало со Харви Вајнстајн, а се испоставило дека скоро и нема глумица која не искусила барем некоја непријатност во својата работа, додека многа од нив биле малтретирани и злоставувани. Поради фактот дека повеќето злоставувања …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Карлеуша повторно прави скандали: Саша Поповиќ „ја навредил“ а таа одговорила на нејзин начин !

Саша Поповиќ сакал да ја изненади Јелена Карлеуша, меѓутоа, тоа не му успеало.Јелена Крлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во „убиствена“ црна комбинација, закопчана од глава до петици, но многу бргу и го напуштила. Таа и Марија Шерифовиќ „лудо“ се забавувале во студиото заедно со Саша Поповиќ, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џон Сноу пристигнал во Дубровник: На снимање се опушта со кафе

На Харингтон треба да му се придружат и колешката Емили Кларк која ја отелотворува Мајката на змејовите. Глумицата пред два дена била во Рим… Вчера во Дубровник започнало снимањето на осмата сезона на „Игри на престолите“, а сега се случило и’ она на што обожавателите се надевале. Имено, на тврдината …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана Дапчевиќ за фотосесија во долна облека го стопирала сообраќајот среде Белград!

За снимање за белградски „Глоси“, Тијана се согласила да позира на белградските улици. И’, не би било ништо необично ако Тијана не позирала во долна облека и нагрната само со палто… Со една од фотографиите „се пофалила“ на нејзиниот профил на Инстаграм кој е обично отворен за секој нејзин обожавател …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После битката со ракот Шенон Доерти се вратила: „Работата те враќа во живот и ти дава сила да го победиш немилосрдното чудовиште“

Глумицата на која во 2015. година и бил дијагностициран рак на градата,се вратила на работа. На претставуавњето на својата нова серија „Heathers“ дошла со насмевка и позирала пред фотообјективите на црвениот тепих… Шенон Доерти (46), во класичен црн костум и ролка, пристигнала на премиерата на серијата „Heathers“ во која ја …

Повеќе »

(ФОТО) Нови детали од снимањето на филмот „The Irishman”: Роберт ДеНиро во необични чевли

Роберт ДеНиро и Ал Пачино се двете имиња кои сигурно мораат да се појават во секоја дискусија за најдобрите глумци на сите времиња. Но, откако се објавени новите детали за снимањето на филмот „The Irishman” најмногу се зборува за чевлите на ДеНиро. Во идниот фил на Мартин Скорцезе, „The Irishman”, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бали Бег настрадал на снимање и завршил во болница!

Популарниот Турски актер Бурак Озчивит, кого женската публика го знае како убавецот Бали Бег од серијата „Сулејман Величествениот”, се повредил при снимање на филмот „Џан феда” . Тој го повредил глуждот при снимање на сцена со борба, а како што му рекле докторите ќе мора да лежи најмалку еден месец. …

Повеќе »

(ФОТО) Започна снимањето на македонскиот игран филм „Ефектот на среќа“

Филмот ја следи приказната на младата Леа, која се бори за своето здравје и преиспитувајќи го својот живот почнува невообичаена потрага по среќата… Денеска во Скопје почна снимањето на македонскиот игран долгометражен филм „Ефектот на среќа“ – урбана драма за универзалната потрага по среќа и барањето на смислата на животот. …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го шокирала Балканот: Познат пејач барал лешеви за да ги изнајми на еден ден!

Потегот на хрватскиот музичар многумина оставил во шок! Имено, Филип Диздар посетувал места покрај Загреб за да пронајде леш кој би го користел за снимање спот. Малку е да се каже дека оваа приказна го вџашила регионот. Пред некое време сакал да екранизира една од своите песни и за тоа …

Повеќе »