Tag Archives: снимање

(ВИДЕО) Маж се снимал како се смрзнува на – 26 степени: Погледнете како изгледал после два часа!

27. годишниот Џејк Фишер од американската сојузна држава Минесота се разбуди рано наутро и реши да излезе надвор, иако било многу студено. Тој започнал со снимање за да на другите им покаже колку му се менува лицето (и брадата) или замрзнува на 26. степени под нулата. Тоа траело 2. часа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛО СТОТИНА АЈКУЛИ КАДЕ ШТО НУРКАЛ: После ова видео добро ќе размислите дали и каде ќе се капете!

Уште кога нуркал на тинејџерот,на Зак Џадкинс од Нов Зеланд,му се чинело дека гледа морска ајкули во морето, па затоа излегол од водата, за секој случај. Потоа го земал дронот и почнал да ја снима таа област од воздух. Бил шокиран од тоа што го видел. Имало стотици ајкули, каде …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ОТКАЖУВАЛ – АНДРЕЈ 5. ГОДИНИ БИЛ ПРОСЈАК, А ДЕНЕС ЗАРАБОТУВА 100.000 долари: Одлучил својата тајна даја подели со цел свет!

Андреј Јик, скоро пет години  живеел како просјак, а парите што ги добил ги штедел за да уреди студио и да започне канал на Јутјуб. Андреј денес е познат човек од Јутјуб, кој преку својот канал заработил повеќе од 100.000 американски долари за само една година. Тој вели дека неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ОЧАЈНА МАЈКА – ЛЕКАРИТЕ МЕ УБЕДУВАА ДЕКА МОЈОТ СИН Е САМО УМОРЕН: Снимала се’ што прави а потоа следела УЖАСНА ДИЈАГНОЗА!

Лиса Мартин (29) од Велика Британија забележала дека нејзиниот четиримесечен син Бенџи се однесувал чудно. Почнал да добива необични напади, потресувајќи ги очите и телото. Мајката се обиделада разговара со матичниот лекар, но ја уверил дека станува збор за реакција на прекумерен замор на бебето. Мајкчинскиот инстинкт и велел дека …

Повеќе »

(ФОТО) „Тргнете ги тие камери, погледнете што снимаат на жените на Светското првенство!“

Германската спринтерка Гина Ликенкемпер, актуелна европска вице првенка на 100. метри, е згорозена со иновацијата која водечката атлетска организација ја вовела на Светското првенство. ИААФ вовел две минијатурни камери кои се поставени во стартните блокови за да ги снимаат лицата на атлетичарите пред стартот на трката. Ликенкемпер смета дека тие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вин Дизел објавил снимки зад кулисите:„Ова се Брзи и бесни 9!“

Во видеото, полициските автомобили бркаат, а потоа доаѓа црн автомобил и застанува. Потоа, снимателите трчаат кон автомобилот и го снимаат Вин како излегува и гледа наоколу… Американскиот филмски актер Вин Дизел (52) обожавателите на „Брз и бесни“ ги почестил со сцена зад кулисите. Неговата „специјална“ сцена се случи на улиците …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ФАЛИ СО ФОТКИ ВО КОСТУМ ЗА КАПЕЊЕ А ФАНОВИТЕ И ПОРАЧАЛЕ: „Се ти протекува!“

„Па, се ти протекува надвор. Треба да носиш соодветни костуми за капење бидејќи ова воопшто не е привлечно“, коментирале пријателите на плус сајз моделот Ешли Грахам. Американката Ешли Грахам (31), модел за пополни жени нема проблеми со своите килограми. Грахам гордо објавува предизвикувачки фотографии на социјалните мрежи, како оние во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Беверли Хилс“ како некогаш! Видео од снимањето ги воодушевило фановите…

Серијата во 90. ттите имала голема популарност а се чини дека најавите на новите епизоди и првото видео од сетот кај публиката предизвикал голема доза на носталгија… Токму на денот кога Лук Пери завршил во болница и недолго потоа починал, е објавена веста дека на лето популарната тин серија „Беверли …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара замина за Тел Авив: Зошто?

Иако МРТ, како и до сега, не известува за ништо што се случува со македонскиот претставник за „Песна на Евровизија 2019“, а новости секако има… Сигурно сте се чуделе како се работат сите оние бројни разгледници за секоја земја учесничка…а ги има 43. Па, македонската претставничка, Тамара на својот профил …

Повеќе »