Tag Archives: снег

(ВИДЕО) ОВА НЕ Е ВИСТИНСКИ СНЕГ, ТОА Е ПЛАСТИКА! Жена споделила снимка која ги „запалила“ социјалните мрежи!

Една жена од Шпанија тврди дека снегот што го носи невремето Филомена не е вистински снег. На видеото кое кружи на Интернет, таа зема малку снег од својот балкон и го загрева со полесен пламен, покажувајќи дека снегот не се топи, туку станува црн.Според неа, изгорената материја мириса на чиста …

Повеќе »

НАЈАВА НА МЕТЕОРОЛОЗИТЕ – Дали новиот „поларен вртлог“ ќе ги погоди Европа, Северна Америка и Азија?

Високо во атмосферата над Северниот пол, температурите што се подготвуваат наскоро би можела да го „замрзнат здивот“ на сите во северната хемисфера. Бранот студено време што им се заканува на Северна Америка, Европа и Азија од крајот на јануари е со истата временска шема како и оној што се случи …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВИНАТА НЕ ТРЕБА ДА СЕ КРИЕ – Атрактивна шпанска водителка позирала потполно гола на снег

Водителката Кристина Педроче ја искористи силната снежна бура што ја погоди Шпанија за да направи специјална фотографија за нејзиниот профил на Инстаграм. Имено, Кристина позирала целосно гола на снегот во познатата јога поза.   View this post on Instagram   A post shared by CristiPedroche🦋 (@cristipedroche) „Сите занемевме и набљудуваме …

Повеќе »

Дождот не престанува – Еве каде во Македонија најмногу наврна а каде падна снег?

Последниве неколку дена дождот не престанува и врне скоро во сите 24. часа… Најмногу дожд, 20. литри на квадратен метар денеска до 16 часот наврна во Пожаране, по што следат Охрид со 16, Тетово и Демир Капија со по 14, во Струмица наврнаа 13, 12 во Штип, 11 Битола и …

Повеќе »

(ФОТО) Хит призорите од завеаниот Мадрид се како од друга планета

Обилните снежни врнежи од невремето „Филомена“ ги довеле Мадрид и други делови на Шпанија во состојба на готовност, нарушувајќи го сообраќајот и принудувајќи некои региони да испраќаат трупи на расчистување на патиштата што водат кон селата.   View this post on Instagram   A post shared by ᗰᗩᗪᖇIᗪ_ᗷᕮᔕT_ᑭᕼOTOᔕ (@madrid_best_photos) Со …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Погледнете ги грандиозните снежни скулптури во форма на војници

Скулптурите се изработени благодарение на пили, ножеви и лопати со помош на кои снегот го претвораат во мраз. По повод одбележувањето на 106-годишнината од битката кај Сарикамис за време на Првата светска војна, огромни снежни скулптури во форма на војници беа издлабени во источна Турција, пренесува Анадолија. Скулптурите ќе бидат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тоа го може само тој: Златал се тркала и го топи снегот!

Златан Ибрахимовиќ ја заврши 2020 година во свој стил. Овој пат, не станува збор за мајсторство на теренот, туку надвор од него, по што е и познат шведскиот фудбалер. Искусниот голгетер е вистински шоумен. Што и да прави Ибра, без оглед дали е во игра или надвор од теренот, секогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наместо подготовки: Новак и Јелена си играат на снег!

Новак Ѓоковиќ објави видео во кое одлично се забавува со сопругата Јелена. Двајцата решиле да го искористат големиот снег за вистинска детска игра, а Новак го сподели тоа видео со своите следбеници на Инстаграм. Уживаат, се шегуваат и во еден момент решиле да глумат сумо борачи. Јелена ја добила таа …

Повеќе »

Какво време не очекува до 10. јануари? Ќе има ли снежни снегулки во новогодишната ноќ и за празниците?

За неколку дена зимата и официјално ќе ни пристигне а се чини дека ќе донесе и малку снег, барем според прогнозата на Акуаветер. Од фотографиите може да се види дека во Скопје од денес до 10. јануари температурите полека ќе опаѓаат па е можно новогодишната ноќ да ја минеме со …

Повеќе »