Tag Archives: снаа

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Младоженецот ја исфрлил НЕВЕСТАТА ОД СВАДБА: Мајка му направила СКАНДАЛ, а кога му ги упатила овие СТРАШНИ ЗБОРОВИ, се’ било готово!

Веќе е познато дека свекрвите и золвите можат да направат пекол од животот на брачниот пар. Меѓутоа, една идна свекрва воопшто не му дозволила на својот миленик да стапи во брачна врска со неговата свршеница. Имено, на една свадба во Тунис, гордите невеста и младоженецот уживале во големиот ден што …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка го прашала синот дали му пречи што сопругата му е неуредна: Еве што и одговорил!

Знаете и сами колку е тешко да одржувате совршено чист стан со сите обврски што ги имате во текот на денот, особено ако децата се таму. Сепак, совршено уреден дом не е гаранција за среќен брак, вели еден човек, Клинт Едвардс, кој го води блогот No Idea What I’m Doing: …

Повеќе »

Вилијам „полудел“ поради Меган? „Таа ѓаволска жена беше немилосрдна кон мојот персонал!“

ПРИНЦОТ Хари слета во Лондон во средата за да присуствува на откривањето на статуата во чест на неговата покојна мајка Дајана по повод нејзиниот 60-ти роденден. Тој ќе се сретне со своето семејство за прв пат по погребот на принцот Филип. Тоа беше последен пат кога разговараше со неговиот брат, …

Повеќе »

НЕ ПРЕСТАНУВААТ СКАНДАЛИТЕ: Ќерката и бившата снаа на Доналд Трамп имале афери со тајни агенти

Последните неколку години во Белата куќа кружеа гласини дека ќерката на Трамп, Тифани и снаата Ванеса, имале интимни врски со своите чувари. Имено, новинарката Карол Лиониг напишала книга наречена „Zero Fail: The Rise and Fall of the Secret Service“, во која само се споменуваат имињата на Тифани и Ванеса. Меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) Бунтовна европска принцеза: Живее на фарма и одгледува кози!

Беатрис Боромео е дел од познатото кралско семејство од Монако и снаа на принцезата Каролина. И’ покрај припадноста на престижно семејство, таа живее според нејзините правила. Сака да остане на фармата, да произведува сопствено сирење и зеленчук, а сака да се грижи и за домашни животни.   View this post …

Повеќе »

Секоја чест – НА СВЕКОРОТ МУ ДОНИРАЛА ДЕЛ ОД ЦРНИОТ ДРОБ И МУ ГО СПАСИЛА ЖИВОТОТ: За подвигот на оваа снаа зборува цел регион!

Нусрет Мумиќ од Живинице во БиХ пензијата ја заработил со работа во рудникот за јаглен „Ѓурѓевик“. Кога требало да се одмори и да ги помине пензионерските денови среќно, овој 65-годишник се разболел. Пред пет години, му била дијагностицирана цироза на црниот дроб. Отпрвин, тој немал идеја колку е опасно и …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – ПОГРЕБАНО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО НА ДЕВОЈКАТА НА ГРЕГОР РАМА: Никој од семејството Рама не ја испратило Кристи на вечното почивалиште

Четирчленото сeмејство на вечното почивалиште ги испратило неколку стотина жители на Драч, меѓутоа меѓу присутните не бил ниту Грегор, ниту некој друг член на семејството Рама… Меѓу бројните жртви на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и девојката на синот на премиерот на земјата, Еди Рама, пренесе италијанската Анса, …

Повеќе »