Tag Archives: смути

Да се пие пред спиење: 3. напитоци за подобар сон и брзо согорување на маснотиите

Сите сме свесни дека пиењето пијалоци кои содржат кофеин и големи количества шеќер пред спиење можат да предизвикаат несоница. А, дали знаевте дека постојат напитоци кои имаат потполно спротивен ефект и, освен што можат да го поправат сонот, го регулираат нивото на шеќерот во крвта и го забрзуваат согорувањето на …

Повеќе »

(Рецепт) Боговски детокс напиток: Симнува сало од стомакот и чисти од сите токсини!

Овој смути е одличен за решавање на проблемите со варењето, ги слободува отровите од организмот и симнува килограми… Состојки: 1 шолја ананас – свеж или до конзерва 1/2 исчистен лимон 1 лажичка мелен ѓумбир 1 лажичка цимет 2 шолји вода Подготовка:Исечкајте го ананасот и заедно со другите состојки префрлете во …

Повеќе »

(ФОТО) Смути за имунитет

Состојки: тиква јаболка неколку бриселски зелкички малку кокосово масло сок од лимон мед зачини: морско оревче, чили, цимет, куркума Подготовка: тиквата исчистете ја, исечете и сварете во вода. Исцедете но оставете ја водата од страна.Зачинете, но не претерувајте, за да еден од зачините не го преземе вкусот и не ја …

Повеќе »

Бидете дел од смути револуцијата

Смути- оброците во чаша станаа вистинска сензација, го обиколија светот и во еден миг станаа тренд кој успешно опстојува на нашите дневни менија уште од самиот почеток. Оваа нутритивна бомба за кратко се претвори во наш омилен појадок. Направете го она за кое што вашиот организам би ви бил благодарен. …

Повеќе »

Како до ефикасна есенска детоксикација!

Најдобриот начин да направите детоксикација на вашето тело е доколку го опуштите, а со него и вашите мисли. Но, нема потреба да бидете премногу строги кон себе бидејќи и тоа носи дополнителен стрес 1. Заменете го кафето со чај Можеби ви звучи како научна фантастика, но обидете се барем на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите се восхитуваат на нејзината вита става: Џенифер Гарнер го открила утринскиот трик кој прави чуда за организмот!

Американската глумица Џенифер Гарнер (45) важи за една од најубавите актерки, а многумина и завидуваат на нејзината вита става, и тоа после три родени деца. Congratulations @norahweinstein & @kellysawyer on a ⭐️HUGE ⭐️ night for @baby2baby! Mothers and kids are lucky to have you in their corner. ❤️❤️❤️ #4milliondollars #Baby2BabyGala …

Повеќе »

Животна битка: Со внесување на една овошка го победила ракот

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на лекарите за стандардно медицинско лекување на канцерот, и кои со почнување на некаков систем на исхрана успеале повторно да бидат здрави. Еден од тие позитивни и охрабрувачки примери е млада жена од САД… Кендис Мари …

Повеќе »

(ФОТО) Тајна на витата става: Со овој продукт Меланиа Трамп го почнува секој ден

Со што се храни првата дама на Америка? Како поранешна манекенка и една од најинтригантните први дами кои било кога зачекориле во Белата куќа, животот на Меланиа, вклучувајќи ја и нејзината диета, предизвикуваат интерес кај многумина. На основа на претходните интервјуа, односно ретки пригоди кога зборувала за себе и својот …

Повеќе »