Tag Archives: смс

(ВИДЕО) НЕПРОФЕСИОНАЛНО: Српски водител фатен како за време на емисијата се допишувал – камерите ја снимиле и пораката

На социјалните мрежи се прошири фотографија на која се гледа како водителот на српската емисија „Ново јутро“, Предраг Сарапа, се допишува со некого за време на преносот. „Погледнете го разговорот на Сарапин на Инстаграм“, напишаа твитерџиите. „Дали е тоа вистински бакнеж?“ Се смета дека е една од пораките, на што …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ЖАЛ МИ Е ШТО НЕ БЕВ ТУКА КОГА ТИ БЕВ ПОТРЕБНА“: Испратила порака на бројот на својот ПОЧИНАТ ТАТКО, а одговорот што го добила едноставно „крши срца!“

Чејсити Патерсон од Арканзас на социјалните мрежи објавила СМС порака што ја испратила до телефонскиот број на нејзиниот починат татко, како и одговорот што го добила. Како што вели таа, тој одговор ја уверил дека сè би било во ред со неа. Пред четвртата годишнина од смртта на нејзиниот татко, …

Повеќе »

(ФОТО) Осуден на седум години: Ја натерал девојката гола да шета по град бидејќи се допишувала со други

Откако својата девојка, пред точно две години, ја присилил да шета гола по Харлем, бидејќи, наводно, се допишувала со други мажи, 26. годишниот Џејсон Мело е осуден на максимална затворска казна во траење од седум години. „Начинот на кој Мело ги гледа жените им припаѓа на темните времиња, за него …

Повеќе »