Tag Archives: смрдеа

(ФОТО) СМРДИ НА ГНИЛО, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ДИШЕ: Меган и Хари искеширале 13. МИЛИОНИ за вилата, а сега се ФАЌААТ за глава!

Раскошниот имот на принцот Хари и Меган Маркл во Санта Барбара, вреден 13. милиони евра, изгледа не е бајковито место за живеење, како што изгледало, по информациите за непријатниот мирис кој се ширело од блиското живеалиште за птици. Според странските медиуми, местото „Андре Кларк“, мочуриште со солена вода што зафаќа …

Повеќе »

(ФОТО) Во Скопје нема воздух: Мерачите на загаденост „прегореа“ – Повторно бесплатен градски превоз!

Синоќа во Скопје се случи вистинска еколошка катастрофа, каде изминативе денови, а особено вечерва граѓаните се соочуваат со енормно загадување. Во Лисиче во 21. часот беа измерени 605 микрограми, односно 12. пати повеќе од дозволеното. Кај Ректорат беа измерени 460. микрограми, додека во Гази Баба 438. Последните мерења покажуваат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влегле во напуштена вила на наркобос, пронашле „болни“ сцени полоши и од филмовите

Екипата која ги истражува напуштените и помалку познати места одлучила да се впушти во нова авантура – посетиле напуштена вила на наркобос, а призорите кои таму ги пронашле ги споредиле со сцени од криминалистички серии и филмови. Вилата во Лондон била во сопственост на сопругата на Клиф Ричард а ја …

Повеќе »