Tag Archives: смешно

(ВИДЕО) Овие типови ги „рекреирале“ славните сцени од филм „Глуп и поглуп“ – снимките се урнебесни!

„Глуп и поглуп“ е една од најпознатите комедии на сите времиња. Џим Кери како Лојд Крисмс и Џеф Даниелс како Хари Дан не насмеаа до солзи. Многу сцени од тој филм се трајно запаметени, а сега двајца пријатели од САД ги пресоздадоа и снимија получасовно видео. Погледнете ги култните сцени …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ЖЕНА НАПАДНАТА ОД ЧУДНО СУШТЕСТВО А ТОА ГО ВИДЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 50.000.000 ЛУЃЕ! Нејзината реакција е хит, сите врескаат од СМЕЕЊЕ!

Една Австралијка ги снимила својата мајка и агресивен опосум во многу невообичаена ситуација. Имено, на видеото што претходно го виделе 51.500.000 луѓе на ТикТок, може да се види жена во фустан на кој скока опосум, буквално како на цртан филм. Опосумот се закачил за фустанот и не се пуштал. Жената …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознавањето на мачињата со пиленцето многумина разнежнило

На почетокот, мачињата зачудено гледале во пилето пред нив… Пријателството се појавува во сите форми, а исто така е можно и меѓу пиле и мачиња. Доказ за тоа е преслаткото видео објавено на YouTube профилот на Teddy Kittens. Прекрасните мачиња Гарфилд, Карамел и Бјанка запознало малечко жолто пиле и ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка му го украла креветот на кучето, тој се обидел да се снајде: Снимката е урнебесна

Кучето Гордон си го загубил местото. Мачката која го дели домот со него, решила да си легне во неговиот кревет, па морал да се снаоѓа. Тој се обидел да легне на нејзината минијатурна перница. „Умрев кога тој се обиде да легне“, напишала сопственичката која ја споделила снимката на „Редит“. Големото …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Фотографија на кујна станала предмет на исмејување: Веднаш ќе видите зошто!

НЕКОИ дизајнерски решенија е тешко да се објаснат. BuzzFeed составил компилација од најлошите дизајни од subreddit/crappydesign и фотографиите предизвикаа илјадници реакции, а за многу од нив луѓето не можеа да поверуваат дека се вистински. Еве зошто. 1. This shower has blinds instead of curtains from r/CrappyDesign 2. My friend’s under-the-stairs …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕШНО – Од возбудување до бес: Погледнете ја реакцијата на кучето после што сопственичката го ставила на „диета“!

Ова видео воодушевило над 20. милиони луѓе на Тик Ток Мал Померанец по име Пао, ги воодушевил своите следбеници на социјалната мрежа, со својата реакција, кога сфатил дека ќе добие само две бисквита за вечера. Трпеливо чекал неговиот сопственик да му даде храна, но кога видел дека во садот има …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОЈ СЕДИ ЗАД ВОЛАНОТ? Мислел дека некој му свири од автомобилот, па ја вклучил камерата и снимил смешна сцена!

Снимката од куче што му свири на сопственикот од Австралија на социјалните медиуми многумина насмеала… Случаен минувач снимил смешен момент на куче како седи на местото на возач, во паркиран автомобил во Мелбурн, и свири околу дваесет секунди пред да се појави неговиот сопственик и да го пушти од возилото. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го подобрува денот: Урнебесно видео на детска трка прегледано повеќе од 21. милион пати

Нема ништо поубаво отколку да се гледаат деца како се трудат да ја усвојат новата вештина и успешно да ги совладаат новите препреки.Понекогаш ќе откријат нов талент, а понекогаш, да бидеме искрени, само неверојатно уренебесно сето тоа го набљудуваат. Како и да е, станува збор за призор кој ќе ви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, МОЈ ЗЕТЕ! Ова е најсмешна снимка од свадба на сите времиња – изразот на лицето на ТЕШТАТА кажува се!

Анонимен маж објавил видео од свадбата што наскоро станало вирално, пренесува „Daily Mail“. Повеќе од 29.000 луѓе го гледале а реакциите биле поделени. Додека младоженецот и новопечената сопруга која не се појавила на видеото, разменуваат завети, се чини дека тој веќе буквално го применил ова потпирајќи се на нејзиното семејство. …

Повеќе »