Tag Archives: смешно

(ФОТО) Интернетот „гори“ за фотографијата на српската инфлуенсерка: „Ова е најлошиот фотошоп досега“

ИАКО собра повеќе од 22.000 лајкови за фотографијата на која позира во автомобилот, српската инфлуенсерка Зорана доби многу коментари за изгледот на нејзините нозе, што е резултат на фотошоп или поставките на камерата. Нејзините следбеници коментираат дека на сликата листот е подебел од нејзините бедра, а раката што е ставена …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Дојде Живот и во АЈРОдрон“… Се снима филм или е една слика на…или ОБИЧНА ГЛУПОСТ!

На профилот на @Mandalorian_Mk на Твитер се појави видео со наслов „Дојде Живот и во АЈРОдрон“… Дојде Живот и во АЈРОдрон. pic.twitter.com/gbqrbZzkRJ — Мандо (@Mandalorian_Mk) October 7, 2021 Коментарите под видеото пак се различни од шеговити дека се снима филм, па преку оние со критики за актерот во видеото, до …

Повеќе »

(ВИДЕО) На сопругот му открила дека е бремена по петти пат – Неговата реакција е ХИТ!

Таткото на четири деца со прилично искрена реакција на веста дека ќе стане татко по петти пат, насмеал илјадници луѓе и станал ѕвезда на ТикТок. Неговата сопруга Емили одлучила позитивниот тест за бременост да го сокрие во нивниот кревет. Таа ја сокри камерата и го поканила во собата и му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овие типови ги „рекреирале“ славните сцени од филм „Глуп и поглуп“ – снимките се урнебесни!

„Глуп и поглуп“ е една од најпознатите комедии на сите времиња. Џим Кери како Лојд Крисмс и Џеф Даниелс како Хари Дан не насмеаа до солзи. Многу сцени од тој филм се трајно запаметени, а сега двајца пријатели од САД ги пресоздадоа и снимија получасовно видео. Погледнете ги култните сцени …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ЖЕНА НАПАДНАТА ОД ЧУДНО СУШТЕСТВО А ТОА ГО ВИДЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 50.000.000 ЛУЃЕ! Нејзината реакција е хит, сите врескаат од СМЕЕЊЕ!

Една Австралијка ги снимила својата мајка и агресивен опосум во многу невообичаена ситуација. Имено, на видеото што претходно го виделе 51.500.000 луѓе на ТикТок, може да се види жена во фустан на кој скока опосум, буквално како на цртан филм. Опосумот се закачил за фустанот и не се пуштал. Жената …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознавањето на мачињата со пиленцето многумина разнежнило

На почетокот, мачињата зачудено гледале во пилето пред нив… Пријателството се појавува во сите форми, а исто така е можно и меѓу пиле и мачиња. Доказ за тоа е преслаткото видео објавено на YouTube профилот на Teddy Kittens. Прекрасните мачиња Гарфилд, Карамел и Бјанка запознало малечко жолто пиле и ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка му го украла креветот на кучето, тој се обидел да се снајде: Снимката е урнебесна

Кучето Гордон си го загубил местото. Мачката која го дели домот со него, решила да си легне во неговиот кревет, па морал да се снаоѓа. Тој се обидел да легне на нејзината минијатурна перница. „Умрев кога тој се обиде да легне“, напишала сопственичката која ја споделила снимката на „Редит“. Големото …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Фотографија на кујна станала предмет на исмејување: Веднаш ќе видите зошто!

НЕКОИ дизајнерски решенија е тешко да се објаснат. BuzzFeed составил компилација од најлошите дизајни од subreddit/crappydesign и фотографиите предизвикаа илјадници реакции, а за многу од нив луѓето не можеа да поверуваат дека се вистински. Еве зошто. 1. This shower has blinds instead of curtains from r/CrappyDesign 2. My friend’s under-the-stairs …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕШНО – Од возбудување до бес: Погледнете ја реакцијата на кучето после што сопственичката го ставила на „диета“!

Ова видео воодушевило над 20. милиони луѓе на Тик Ток Мал Померанец по име Пао, ги воодушевил своите следбеници на социјалната мрежа, со својата реакција, кога сфатил дека ќе добие само две бисквита за вечера. Трпеливо чекал неговиот сопственик да му даде храна, но кога видел дека во садот има …

Повеќе »