Tag Archives: сменет закон

(ВИДЕО+ФОТО) ФОТОГРАФИИ СО ЦЕЛ – Интересна уметност: 2.500 луѓе позирале голи на плажа, поради нив се сменил законот

Околу 2.500 илјади голи волонтери позирале на плажата Бонди во Сиднеј со цел да создадат уметничко дело кое треба да ја подигне свеста за ракот на кожата. View this post on Instagram A post shared by Spencer Tunick (@spencertunick) View this post on Instagram A post shared by Spencer Tunick …

Повеќе »