Tag Archives: сликање

(ФОТО) МАРЛЕНЕ СКИАПА – Француската министерка на удар бидејќи позирала за „Плејбој“

Марлене Скиапа, француската министерка за социјална политика, е на удар на критики поради позирање за насловната страница на магазинот „Плејбој“. Таа била фотографирана во бел фустан кој го истакнал нејзиното деколте. Таа дала опширно интервју во кое зборувала за правата на жените и ЛГБТ заедницата. Нејзиното појавување во споменатиот магазин …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАТКО 20 ГОДИНИ ЈА СНИМАЛ ЌЕРКАТА СЕКОЈА НЕДЕЛА: Направил компилација која расплакала 6. милиони луѓе!

Еден татко ја снимал својата ќерка секоја недела од моментот кога таа се родила до полни 20. години, а неговото видео ги воодушеви родителите ширум светот. Времето лета, а тоа најдобро можеме да го видиме преку децата кои изгледаат како да растат за миг. Тие „деца“ што ги донесовте од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Потполно голи девојки шетале по улица, во супермаркет, на тренинг – и никој не го забележал тоа!

Добрата шминка лесно ги крие знаците на замор, старост и сите несовршености на кожата. Меѓутоа, што се случува кога ќе го покриете целото тело со неа и така ќе излезете во јавност? Модели на методи за сликање на телото уште еднаш ја покажаа моќта на добрата шминка. Две девојки носеле …

Повеќе »

„Музикантите во природата”: Започна традиционалниот детски ликовен конкурс на Ладна

Големиот детски ликовен конкурс на „Ладна” само што започна! Седма година по ред „Ладна” ги инспирира најмладите умни глави да ја разбудат својата креативност и да ги испратат своите цртежи, за потоа да ги награди авторите на трите најдобри дела со вредни награди. Темата на конкурсот оваа година е „Музикантите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изнајмил апартман па ги ишарал ѕидовите: Сопственикот реагирал многу необично!

Сопственикот на станот „Airbnb“ го прашал својот уметник гостин, Али Сабет, пред да го напушти Токио и да го продолжи патувањето, дали може да наслика нешто на sидовите. Зделката била едноставна: ако сè оди добро, сопственикот на станот ќе ги врати парите платени за ноќите + ќе има бесплатно сместување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ОВИЕ ТУРИСТИ СЕ ПОЛОШИ ОД ЅВЕРОВИ: Малечката фока им верувала, а еве што направиле за да се сликаат со неа!

Во шок видео од Казахстан се гледа група туристи на плажа, како во плитките води тепаат млада фока, за да можат да се сликаат со неа. Сето тоа се случило во селото Курик во Казахстан, кое се наоѓа на источниот брег на Каспиското Море. Видеото, кое беше споделено на Интернет …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ – Малечка хуманитарка: Веќе со 10. години таа ги усреќува другите!

Челси Фер има само 10. години, но веќе собрала повеќе од 2.500 комплети за ликовна уметност што им ги испраќа на децата жртви на трауматски животни искуства и на сиромашните… Децата што живеат во сиропиталишта, жртви на масовни престрелки или слични инциденти, допреле девојка која решила да им помогне на …

Повеќе »