Tag Archives: следење

(ВИДЕО) Работничка во кино открила што гледа персоналот за време на филмовите, на луѓето не им се верува!

Одењето во кино може да биде скапо, особено кога на цената на билетот се додаваат грицки и пијалоци. Ова е причината зошто многумина избираат да носат свои грицки во кино за да ги намалат трошоците, веројатно верувајќи дека штом седнат на место, никој повеќе не може да ги види или …

Повеќе »

(ФОТО) Кој се вози зад Роналдо низ Манчестер?

КРИСТИАНО РОНАЛДО сосема очекувано привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко. Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат се’ што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Била шокирана кога видела што има под регистрацијата на нејзиниот автомобил: „Се тресам“

ВИДЕО снимено од претприемачка од Лос Анџелес, Ешли Естрада, стана вирално откако открила дека Apple AirTag е скриен зад регистарската табличка на нејзиниот автомобил. „Буквално се тресам, погледнете што најдов на мојот автомобил“, вели Ешли вознемирена во видеото што е прегледано преку 15. милиони пати на „Тикток“. На снимката, другата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СУРОВА ВИСТИНА – Со дрон ја разоткрил измамата на сопругата: „Сакав да го убијам тој маж!“

Џон ги потврдил сомневањата кога забележал дека неговата сопруга, пред да влезе во автомобилот, се наведнала од прозорецот на возилото и романтично го поздравила непознатиот маж. Сомничавиот сопруг Џон Консиглио пред неколку години одлучил да употреби дрон за да се осигура дека сопругата го изневерува, само за да се соочи …

Повеќе »

Кој ќе оди во самоизолација добива 550 евра

Англискиот систем за тестирање и следење на вирусот корона овозможува исплата на поддршка од 500 фунти (околу 550 евра) на луѓе кои се изолираат откако добиле известување преку апликацијата. Парите веќе им биле достапни на луѓето на кои им било наредено да се изолираат преку програма за следење контакти преку …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА ВИРУС ВО ЕВРОПА – Зелените точки се портокалови, а портокаловите преминале во црвени: Картата на Европа „гори!“

Изработена е нова мапа за епидемиолошката состојба во Европа, која секоја недела ја подготвува Европскиот центар за контрола и превенција на болести. Сè е црвено. Ажурирана секој четврток, мапата има два главни критериуми за класификација на земјите: процентот на нови случаи на 100.000 жители во текот на изминатите 14. дена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругот со дрон го открил неверството на сопругата: Бракот му се срушил пред очи!

Претчувството е нешто што не може да се објасни а токму тоа му се случило на еден маж… Со денови и недели го следел расположението на неговата сопруга и нешто му било чудно. Поради тоа решил да ја следи. За таа цел ангажирал детективска стратегија и употребил дрон. „Имавме добар …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ НА СОЦИЈАЛИЗМОТ НА КОЕ ШТАЗИ И МЕРЕЛ КОЛКУ ДОЛГО ВОДИ ЉУБОВ: Девојчето кое ја „тргна“ Американката од пиедесталот а се сликала и за „Плејбој“

Необичната биографија на една од најистакнатите спортистки на 20 век, Катарина Вит, никого не остава никого рамнодушен. Катарина Вит е родена на 3. декември 1965. година во западниот дел на Берлин. Од најраните денови, таа покажувала талент за спорт, па затоа била испратена во спортското средно училиште во Карл Маркс …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – АМЕРИКАНСКИ МОРНАРИ ПОСЛЕ 15. ГОДИНИ ПРОГОВОРИЛЕ ЗА СРЕДБА СО НЛО: „Сите снимки моравме да ги предадеме на непознати луѓе, доказите се уништени!“

Пет мажи кои служеа во морнарицата на Соединетите држави изјавиле дека биле сведоци на мистериозни летачки објекти кои им пречеле на борбените авиони на брегот на Јужна Калифорнија во 2004. година. Гери Ворхис, Џејсон Турнер, Патрик Хјуз, Рајан Вајглт и Кевин Деј велат дека биле дел од морнарицата на САД …

Повеќе »