Tag Archives: славни

(ФОТО) Божиќни честитки на славните: Еве како изгледаат празниците во нивните домови!

Бројни познати лица од светската сцена на своите верни фанови им посакале среќен Божик.Семејните честитки покрај украсените елки ги исполниле социјалните мрежи. Традицијата на божиќни честитки и оваа година е испочитувана од многу познати личности, некои на не премногу креативен начин но сепак им го честитале Божик на сите кои …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Гори Лос Ангелес: Славните личности се иселуваат од Холивуд

Градот се задушува во густ чад откако гигантски пожар избил, во понеделникот, во округот Вентура, северно од Лос Ангелес… Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Ангелес каде што властите наредиле евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот …

Повеќе »

(ФОТО) Овие славни газеле луѓе и ништо не им фали: Каде е правдата и што е со законот?

Познатите отсекогаш прават скандали, но некои од нив можеле да чинат нечиј живот… Последна вест од светот на славните поврзана за сообраќајна несреќа е онаа за српскиот пејач Драган Којиќ Кеба кој во вторникот прегазил девојка на пешачки премин. За среќа девојката е вон животна опасност а пејачот бил однесен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елен ДеГенерис ги преплашувала славните за време на Ноќта на вештерките

Елен ДеГенерис е многу креативна домаќинка која во своето шоу на гостите им приредува интересни изненувања. Ги „тера“ да играат разни игри при што можат и да се намократ (цели) или пак да учествуваат во разни квизови…но и да ги исплаши. И, токму такво видео по повод Ноќта на вештерките …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најскап апартман на светот: Една ноќ чини 80.000 долари

Иако се мисли дека епицентрите со епитетите „нај“ се Лас Вегас и Дубаи, најскапата хотелска соба се наоѓа во Женева. Rojal penthaus во хотелот Prezident Vilson е официјално најскап апартман на светот во кој една ноќ чини 80.000 долари. Освен шпо има најголема цена, воедно е и најголем апартман во …

Повеќе »