Tag Archives: славни

БЕА УСПЕШНИ И ПОЗНАТИ, НО ДЕПРЕСИЈАТА ГИ ОДВЕЛА НА ОНОЈ СВЕТ: 9. познати личности кои трагично завршија!

Имаа успешни кариери, но депресијата ги скрши… Депресијата е едно од најчестите ментални нарушувања на модерното време и борбата против овој проблем е долга и тешка, па затоа е важно менталното здравје да се сфати сериозно. Пеколот на депресијата не ги заобиколува познатите личности, а некои од нив трагично ја …

Повеќе »

(ФОТО) Од Безос, преку Дуа Липа, до Тајсон: Богатите и славните се собрале на мал карипски остров

Сент Барт, карипски остров на француска територија, од 24. квадратни километри, е хит дестинација на сопствениците на јахти, милијардери и светски ѕвезди за овогодинешниот зимски одмор. Во близина на главниот град и главното пристаниште Густавија, многу суперјахти на ексклузивниот клуб на богати се закотвени покрај брегот, што ги ослободува нивните …

Повеќе »

(ФОТО) Скандали и мрачни тајни на славните кои го шокираа светот: Убиства, тајни, измами…

Иако обично ги знаеме од малите екрани и им завидуваме за нивниот гламурозен живот, славните имаат проблеми и тајни, како и сите ние. Само што кога нивните скандали ќе станат јавни, тие треба да се справат со сето тоа пред целиот свет. Подолу, прочитајте кои sвезди го привлекоа вниманието на …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најславните илузионисти починал осум месеци после својот долгогодишен партнер

Илузионистот со германско потекло Зигфрид Фишбахер, втор член на волшебното дуо „Зигфрид и Рој“, почина во средата вечерта во неговиот дом во Лас Вегас од рак, се дознава од неговиот агент во четвртокот.   View this post on Instagram   A post shared by MORE FOX5 (@morefox5) Зигфрид почина на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Короната не го заобиколила ниту најбрзиот спринтер во историјата: Усеин Болт има Ковид-19!

Атлетичарот од Јамајка и еден од најдобрите олимпијци во историјата на спортот, Јусеин Болт е позитивен на вирусот корона! Само неколку дена откако го прослави својот 34. роденден во Јамајка, легендарниот спринтер открил дека имал КОВИД-19. Медиумите од неговата родна земја известуваат дека Болт ќе помине време во изолација, и …

Повеќе »

(ФОТО) ОСТАНАЛЕ ЦВРСТО НА СВОИТЕ НОЗЕ – 7 измамени славни жени кои се осветиле: Му земала 100. милиони долари и за миг нашла друг!

Добар и успешен живот е најдобрата одмазда после прекинувањето. Овие познати жени им покажале на нивните бивши и сопрузи дека нивната измама не ги скршила и дека можат без нив. Тие признале дека никогаш не се чувствувале толку добро отколку кога ги прекинале токсичните врски. Џенифер Анистон и Бред Пит …

Повеќе »

Сталожени и интелигентни:Родените во овие хороскопски знаци најчесто стануваат богати и славни!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако се прашувавте дали sвездите имаат врска со можноста да станете богати и славни, одговорот може да биде да. Имено, како што пишува Business Insider, откако ги проучувале графиконите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шминката потполно го менува изгледот: Погледнете го „голото“ лице на 66. ѕвезди

Познатите и славни личности се навикнати да се шминкаат и во ретки прилики излегуваат на улица. Сепак, папараците ги „фатиле“ тие моменти, а свездите изгледаат непрепознатливи… Уметници за шминка, стилисти, лични готвачи и тренери, фризери … Зад славните личности обично стои цела армија на луѓе со единствена работа да ги …

Повеќе »

Пет хороскопски знаци кои најчесто стануваат познати и славни

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако за слава и успех е потребен голем труд или некаква луда среќа, ѕвездите исто така можат да имаат свои прсти во сето тоа. Имено, студијата спроведена на универзитетот …

Повеќе »