Tag Archives: слатко дете

(ФОТО) Срце малечко! Топла прегратка која ги урива сите граници и протоколи!

Војвотката и војводата од Сасекс уживаат на својата прва меѓународна службена турнеја во рамките на која ќе ги посетат Австралија, Нов Зеланд и Фиџи. После денот минат во Сиднеј се упатиле во градот Дубо каде на тамошниот аеродром ги дочекале бројни граѓани. Меѓу нив бил и 5. годишниот Лук Винсент, …

Повеќе »