Tag Archives: слабеење

(ФОТО) ШОКАНТНО – Џокер си поиграл со психата на глумецот: Додека ја подготвувал улогата развил тешко пореметување!

Џокер е познат по тоа што е манипулативен психопат кој наоѓа хумор во сè. Напорите на Феникс да го прикаже, резултирале со тоа да изгуби многу килограми, што имало огромно влијание врз неговото ментално здравје… Актерот изгубил околу 23 килограми во подготовките за оваа улога и оваа трансформација влијаела на …

Повеќе »

(Рецепт) Испијте го ова пред спиење за да си помогнете во топење на салото од стомакот!

Го нарекуваат „волшебен напиток“, но бадијала се тие напитоци ако не се внимава на исхраната… Доколку внимавате што јадете, малку вежбате или секој ден одите по 30. минути на прошетка тогаш овој волшебен напиток ќе ви помогне во топењето на салото од стомакот. Состојки: сок од 1 лимон 1 краставица …

Повеќе »

(Рецепт) Светскиот стручњак, доктор Игор Орлов открива: Овој стар метод ја намалува надуеноста, шеќерот во крвта и ја регулира тежината!

  Д-р Игор Орлов открил едноставен метод, достапен за апсолутно сите, кој помага да се елиминира надуеноста, телесната тежина, нормализирање на метаболизмот и намалување на шеќерот во крвта „За да се ослободите од едемот и да се отстрани вишокот на течности во организмот, постои докажан антички и многу едноставен начин“, …

Повеќе »

(Рецепт) Сакате брзо да ослабнете? Пробајте го овој напиток од само ТРИ СОСТОЈКИ!

Ви се брза да „влезете“ во припиен фустан, куси панталони (популарните шорцеви) или високо сечен костум за капење, а не знаете како бргу да ослабнете? За да по вруќиниве не се криете во широка гардероба, обидете се да ја намалите тежината со помош на напиток кој има само три состојки, …

Повеќе »

(Рецепт) Никогаш полесно до добра форма: Сок кој ги топи килограмите!

Мала вкусна помош која може да го забрза процесот на симнување килограми… Кога ќе одлучите да се фатите во костец со одвишните килограми во требало да обрнете внимание на низа работи. Од намирниците кои ги внесувате, посебен план за исхрана до физичка активност. Сите овие фактори ако се добро избалансирани …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАТКА ОСВЕТА – Поради целулитот трпела страшни навреди од дечкото: Го оставила и направила неверојатна трансформација!

Скарлет Скинер, поради подмолните коментари на својот дечко за целулитот, четири години постојано носела панталони.А, потоа и се смачило, го оставила дечкото и на 23. години решила да се промени. Трансформацијата која ја постигнала за шест месеци е неверојатна. „За појадок јадев пржено, како и многу брза храна, чипс, слатки …

Повеќе »

(ФОТО) САМО 1. лажичка од овој зачин го топи салото со неверојатна брзина: Еве што стабала секој ден во оброкот и ЦЕЛУЛИТОТ исчезнал!

Индискиот зачин кој има неверојатни лековити својства, е совршено оружје во борбата против прекумерната тежина, а станува збор за моќната куркума. Истражувањата покажуваат дека куркумата помага да се намали и спречи создавањето на масни клетки. Исто така, овој зачин ги претвора белите масти во кафеави и на тој начин го …

Повеќе »

(ФОТО) Краставицата како моќен лек: Го чува срцето, ги јакне коските и ги регулира хормоните!

Во продолжение прочитајте зошто треба краставицата да ја користите во својата редовна исхрана… Краставицата поради состојките кои ги има спаѓа меѓу најкорисните намирници за човековото здравје. Од дамнина е позната по добрите својства, а во Индија се користи и во традиционалната медицина. Здравствените благодети кои ги донесува краставицата се повеќекратни. …

Повеќе »

(ФОТО) Напиток кој го чува здравјето: Овој чај топи килограми и го намалува ризикот од срцев удар!

Во продолжение прочитајте кои благодети ги има овој напиток за здравјето… Зелениот чај е многу популарен пијалок и научно е докажано дека има позитивен ефект врз телото. Тој е богат со антиоксиданти, кои го спречуваат развојот на оштетувањето на клетките. Потенцијалните здравствени придобивки од зелениот чај доаѓаат од катехините, моќни …

Повеќе »