Tag Archives: слабеење

(ФОТО) Интервју: Фани Коровешовска: Хроно девојка која истопи 54 килограми и ужива во животот!

Фани Коровешовска е обична девојка на 35. годишна возраст, дипломиран и магистриран правник, вработена, забавна. Девојка што го сака и живее животот сто на саат, а од неодамна и ХРОНО ДЕВОЈКА… Среќна е кога е окружена со луѓе, ужива да се дружи, си ја сака работата, едноставно му се радува на …

Повеќе »

(ФОТО) Додајте 2 лажици во утринското кафе: Ги топи килограмите во текот на цел ден без никакво откажување!

Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам. Ако и вие штом ги отворите очите пиете кафе, морате да го знаете ова. Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам. Потребни состојки: …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската миленичка го покажа телото по „губење“ на 27 килограми

Блејк Лавли е една од омилените холивудски актерки, а русокосата убавица ја запознавме најдобро преку улогата на Серена ван дер Вудсен во хит серијата “Gossip Girl”. Токму како и нејзиниот лик во серијата, и во реалниот живот таа воодушевува со својот стил. Неодамна, Лавли нè воодушеви со одличната линија која …

Повеќе »

(ФОТО) Еве што се случува ако јадете мед и цимет секој ден!

Помогнува кај многу болести Можеби звучи неверојатно, но мешавината од мед и цимет навистина ги лекува скоро сите болести. Медот во комбинација со цимет ста нува смртоносно оружје за вирусите, високото ниво на холестерол, шеќер и други непријатели за нашето здравје. Еве за што се’ е добра оваа мешавина: Заболувања …

Повеќе »

(ФОТО) 3. шољи од овој напиток и нема да ви треба ниту една диета!

Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губењето тежина треба да биде проследен со избалансирана исхрана и умерена физичка активност… Денес ќе ви претставиме еден начин на слабеење кој предзвикал неверојатна глобална популарност. Веројатно поради тоа што делува. Се’ што ви треба е – зелен чај, цимет …

Повеќе »

Зачин кој го забрзува метаболизмот за 180%: Најбрз начин да ги истопите наслагите маснотии!

Толку бргу ќе ослабнете што вашата околина ќе остане во шок Американските научници заклучиле дека циметот содржи есенцијално масло кое го поттикнува метаболизмот и во исто време го поттикнува согорувањето на масните клетки во организмот. Станува збор за цинамалдехит, органска материја која на циметот му дава вкус и мирис, а …

Повеќе »

(ФОТО) Во шоуто „Живот на вага“ истопил 77. килограми, освоил девојка и 20.000 евра

На RTL неколку месеци се емитуваше програмата „Живот на вага“ во која кандидати се во куќа каде почнуваат да се хранат правилно и секојдневно да вежбаат со професионални тренери, а се’ со цел да ослабнат, или колку е можно повеќе да загубат одвишни килограми. ТВ емисиите беа снимани во период …

Повеќе »

До Нова година еден конфекциски број помалку:Овој напиток ќе го согори секој грам маснотија!

Напитокот од само две состојки е важно да се пие на празен стомак… Ако сте се откажале од одлободувњето од вишокот килограми, ова ви е идеална можност да го испробате единствениот начин за тоа – со моќен напиток кој ги топи мастите. На вас е сами да се уверите. Имено, …

Повеќе »

(ФОТО) Салата за чистење на организмот и брзо и здраво слабеење

Салатата позната како “Метла” ужива голема популарност веќе неколку години. Можеби не изгледа убаво и егзотично, но таа е драгоцена за сите кои сакаат да го прочистат својот организам и да ослабнат. Во што е тајната? Основните компоненти на оваа салата се зеленчуците кои го збогатуваат организмот со витамини и …

Повеќе »