Tag Archives: слаба

Постапки што издаваат: ШЕСТ знаци дека некој се преправа дека е силна личност

Слабите луѓе не се тивки и смирени, туку си припишуваат карактеристики на силна личност Слаб човек не е оној кој е тивок, мирен, повлечен. Слаб човек не е оној кој лесно се заморува, чие срце е нежно и емотивно, таквите луѓе често се едни од најголемите херои во нашиот живот. …

Повеќе »

(ФОТО) МОНИКА БЕЛУЧИ ВО НАЈТЕСЕН ЦРН ФУСТАН И ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ ПОКАЖАЛО ГОЛЕМО ДЕКОЛТЕ: Никогаш не изгледала послабо!

Моника Белучи (57) се појавиЛА на забавата по ревијата на „Долче и Габана“ и оставила силен впечаток кај сите присутни. Моника Белучи на ревијата на „Долче и Габана“ се појавила облечена во црн тесен фустан кој достигнувал до под колената. Со овој фустан актерката носела и црни тесни чизми со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ПРЕМНОГУ Е СЛАБА“: Клои Кардашијан ги загрижила фановите со својот изглед, фустанот покажал се’

Клои Кардашијан, Крис Џенер и Кендал Џенер излегле на вечера во Западен Холивуд. Клои изгледала неверојатно во фустан од латекс Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан предизвикала загриженост кај обожавателите откако излегла во „гол“ фустан од латекс. Клои (37) изгледала неверојатно додека уживала на вечера во Западен Холивуд со нејзината мајка Крис …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Адел никогаш послаба: Пејачката не личи на себе – фановите во шок!

Светот не престанува да зборува за килограмите и линијата на пејачката Адел (32). Како што е познато, британската поп-пејачка Адел за краток временски период ослабе повеќе од педесет килограми, поради што денес изгледа скоро непрепознатливо. Сè уште има полемики за нејзиниот изглед, а таа продолжи со трендот на нагло слабеење, …

Повеќе »

(ФОТО) Селин Дион ја открила причината за драстична загуба на килограмите

Кога славната пејачка Селин Дион во јануари се појавила на париската модна недела многумина биле шокирани со нејзиниот изглед. Драстично ослабнала, што ги загрижило нејзините фанови. Меѓутоа, 51. годишната Селин тврди дека нема причина за грижа. Тврди дека зад губењето на килограмите стои активноста со која се бави: балет. „Танцот …

Повеќе »

(ФОТО) Комплименти, забелешки, критики на сметка на Новак и Јелена кои уживаат во својот одмор!

Интересот за Новак Ѓоковиќ, професионално и приватно, никогаш не се намалува, без оглед дали победува или губи на тениските терени. Но, после успешната година во која успеа да ја преброди долгогодишната повреда со лактот и враќањето на првото место на АТП листата, српскиот тенисер е повторно мега популарен и интересен. …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите: Изгледаш како костур! Руби:„Се чувствувам добро!“

„Наредниот пат кога ќе посакате да плукате по мене поради моите килограми, верувајте ми, ќе ве симнам од тој пиедестал од кој ни ги сервирате тие го**а“ рекла Руби Роус. Ѕвезда на серијата „Orange Is the New Black”, Руби Роуз (31) во последно време малку јаде, а на висина од …

Повеќе »

(ФОТО) Балерината открила што јаде – да остане слаба а да не гладува

Мери Хелен Буерс има импресивно балетско искуство. Дури и денес, како мајка и успешна деловна жена, и понатаму се придржува до одредени работи. Открила како изгледа нејзината исхрана… Мери Хелен Бауерс (38) била професионална балерина која денес е одговорна за преобразба на илјадници женски тела – од моделите на Victoria’s …

Повеќе »