Tag Archives: скромен

(ВИДЕО+ФОТО) Роби Колтрејн заработил милиони а живеел скромно во штала на рид и никогаш не излегувал надвор

Тажната вест за смртта на актерот Роби Колтрејн, кој го толкуваше ликот на Хагрид во филмовите за Хари Потер, го обиколи светот. Сепак, се чинеше дека неговиот приватен живот не се разликувал многу од оној што го имаше во Хари Потер. Во соопштението, неговата агентка Белинда Рајт потврди дека актерот …

Повеќе »

(ФОТО) Ново чудо на Барселона:Дошол со ќесе во рака, дал гол и дома си отишол со такси

Се раѓа ново чудо на „Камп Ноу“. Барселона лесно го совлада Ференцварош како домаќин во првото коло од Лигата на шампионите – 5:1 (2:0), а меѓу стрелците беше и Педро Гонзалес Лопез, познат под прекарот Педри. 17-годишниот Педри го постигна својот деби гол за Барселона, но она што е интересно …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ – Скромниот принц ги изненадил патниците: Војводата од Сасекс летал со економска класа а еве што им порачал на присутните кои го препознале!

Војводата од Сасекс минатата седмица престојувал во главниот град на Италија каде присуствувал на хуманитарен настан на кој се собирани парични средства за заболените од СИДА. Новопечениот татко бил препознаен од една патничка која своето искуство го споделила на социјалните мрежи. View this post on Instagram #NEW: Amy Garrick, a …

Повеќе »

(ФОТО) Не пати од „ГОЛЕМИНА“:Австрискиот канцелар Себастијан Курц патува сам со нискобуџетна компанија – Не „лета“ со службен авион?

Никола Грубишиќ на својот профил на Фејсбук го сподели следниот пост: „И така, синоќа,седнувам на летот од Барселона до Виена, патувајќи со нискобуџетна компанија (Еуровингс), кога влегуваат некои познати лица – гледам деца кои се фотографираат со него, возрасните го поздравуваат, ја прашувам стјуардесата, кој е, австрискиот канцелар Себастијан Курц …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Петре Прличко: Волшебник кој „беше срамежлив“ кога го фалеа!

„Ај да ми бидеш живо и здраво дете..да пораснеш големо..на лице бело и црвено како тетовско јаболко…..и кога еден ден ќе гледаш во големото сино небо и ќе слушаш славеј спомни си за нас,спомни си ја четата во која си се родило..таа чета анѓелче се бори за твојата слобода….“ Легенда …

Повеќе »

(ФОТО) Кога сака – сака: За 10 уплатени добил 10.000 евра!

Еден обложувач од Винковац, Хрватска, минатата недела со својот тикет погодил неверојатни 23. натпревари и за 70. куни или приближно 10 евра освоил неверојатни 76.204 куни, односно 10.000 евра. „Мајсторот“ за тие пари би зел и поголема добивка доколку  изиграл „чисти“ натпреварите, но сепак неговата одлука била за играње на …

Повеќе »