Tag Archives: скијање

Трагедија на скијање: Починал најпознатиот француски актер

Францускиот актер Гаспар Улиел, кој глуми во претстојната серија на Марвел „Moon Knight“, загинал во средата во скијачка несреќа на Алпите, објавила новинската агенција АФП. Имаше 37 години. Актерот, добитник на „Цезар“, скијал кога на раскрсницата меѓу двете патеки се судрил со друг скијач и се здобил со сериозна повреда …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Призори на скијање во бикини се можни само во Русија

„Лудите“ Руси и’ годинава го шокираат светот со сцени од големиот фестивал во Сочи каде скијаат во костими за капење. Фестивалот „Бугел-вогел“ (BoogelWoogel) традиционално собира стотици учесници во одморалиштето Роза Кутор во акција на снегот за која малкумина би се осмелиле. Сепак, за руските убавици не било проблем да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНА НА СКИЈАЊЕ ЈА ЗАГУБИЛА БУРМАТА! Ја нашле после 27. години 4.000 километри подалеку – Еве кај кого била!

Мелиса Де Ла Мар и Џим Гибсон од американскиот град Портланд се венчале во 1991. година. Отишле на скијање во Орегон а таму, Мелиса, ја изгубила својата бурма. Бурмата имале посебна вредност бидејќи припаѓала на мајката на сопругот, пред Мелиса да ја добие како подарок. Овие денови Мелиса примила повик, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „АНДРЕЈ, СЕ’ ЌЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ!“:Путин се јавил на болно дете (10) и му исполнил новогодишна желба!

Не е тајна дека рускиот претседател, Владимир Путин, пред секоја нова година исполнува неколку детски желби, најчесто на оние на кои им треба лекување или се необични… За време на работната посета на Адигеја, рускиот претседател Владимир Путин по телефон разговарал со момчето Андреј Кочетов (10) од Ставропол, кому му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката од бремената скијашка предизвикала згрозување: Што ако паднала?!

Трудница во бикини која е снимена како се спушта низ лесна падина добила бројни негативни критики и навреди на своја сметка кога видеото се појавило на социјалните мрежи. Неименуваната жена која изгледа како во подоцна фаза на бременост на снимката од рускиот Новосибирск се гледа како на скии се спушта …

Повеќе »

Какво време не очекува до Водици?

Како што веќе најавивме вторник а особено во текот на денот среда ќе има НАГЛО ЗАТОПЛУВАЊЕ на времето и тоа поради олујното југозападно и западно воздушно струење кое ќе услови ЗНАЧИТЕЛЕН пораст на температурите на воздухот и истите ќе бидат значително над просекот за овој дел од годината и ќе …

Повеќе »