Tag Archives: скара

(ФОТО) Меси организирал „тимска забава“ на скара во неговата куќа. Ла Лига: „Ќе биде казнет!“

Раководството на Шпанската фудбалска лига (LFP) најави истрага и можни казни за Лионел Меси и другите играчи на Барселона по собирот организиран од капитенот на тимот деновиве, пишува шпански ABC. Меси ги поканил сите свои соиграчи и нивните жени на скара во неговиот дом за да го подигнат моралот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЧНУВА ДА СЕ ПОЈАВУВА „ВАЛКАНИОТ ВЕШ“ – МЕГАН МАРКЛ ЗАВОДЛИВО ПЕЧЕ ПЛЕСКАВИЦИ: Се појавила снимка од пред 7. години!

Меган Маркл беше во светот на глумата пред нејзиниот брак со принцот Хари, а во 2013. година настанала снимка на која на скара пече плескавици, едвај облечена и на камерата, и дава предизвикувачки изрази на лицето, а е многу малку облечена. Луѓето забележале дека Меган позира како вегетаријанец и феминистка, …

Повеќе »

Генијален трик рибата никогаш повеќе да не се лепи на тавче или скара

Освен рибта на овој начин можете да подготвите и месо, најдобро од се е што нема потреба од масло… Ако сакате без страв да испечете риба или месо без страв дека ќе се залепат на скарата, тавчето или плехот за печење, а при тоа не сакате да додавате премногу масло …

Повеќе »