Tag Archives: скандали

(ФОТО) Братуче тката на Кејт Мидлтон која ја КРИЈАТ ОД ЈАВНОСТА: Позирала за Плејбој, гледа на карти и настапува како стриптизета

КАТРИНА Дарлинг е провокативна танчерка во бурлески, но она што беше особено интересно за британската јавност е фактот дека таа е братучетка на Кејт Мидлтон. Кога Кејт се омажи за принцот Вилијам, се појавија различни приказни за тоа што всушност е Катрина, а наводно била добро платена за да не …

Повеќе »

(ФОТО) Победниците на Евровизија – „Манескин“ продолжуваат да шокираат: „Нам не ни треба многу за да потполно се соблечеме!“

Групата „Манескин“ на прес конференција претставила нов сингл, се дознале деталите за нивната кариера, како и најлудиот момент на средба со обожавател, што го кажа фаталниот пејач Дамијано Дејвид. Победниците на овогодинешната Евровизија, групата Манескин, не престануваат да ја изненадуваат публиката откако ја напуштија сцената во Ротердам, и со секој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Драма во Сплит: 18+ sвезда го пријавила момчето, тенисерот Бернард Томиќ во полиција

ВАНЕСА СИЕРА ЏОЛИ е австралиска инфлуенсерка и sвезда на „OnlyFans“, а со своето момче, австралиски тенисер со хрватски корени Бернард Томиќ, и’ претходно го привлекувала вниманието на јавноста. Овој пат, таа го пријавила Томиќ, со кого дошла во Сплит по повод неговите подготовки и тренинзи, во полицијата во Сплит, бидејќи …

Повеќе »

НЕ ПРЕСТАНУВААТ СКАНДАЛИТЕ: Ќерката и бившата снаа на Доналд Трамп имале афери со тајни агенти

Последните неколку години во Белата куќа кружеа гласини дека ќерката на Трамп, Тифани и снаата Ванеса, имале интимни врски со своите чувари. Имено, новинарката Карол Лиониг напишала книга наречена „Zero Fail: The Rise and Fall of the Secret Service“, во која само се споменуваат имињата на Тифани и Ванеса. Меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ДЕЦАТА ИМ УМИРАЛЕ, ТИЕ СЕ ДРОГИРАЛЕ, ЖИВОТОТ ИМ СЕ РАСПАЃАЛ: Поради ова сите тврдат дека „Династија“ е ПРОКОЛНАТА СЕРИЈА!

Додека милиони луѓе ширум светот ги обожаваа и ги следеа нивните стапки, нивните животи не беа бајка Американската сапуница „Династија“ се емитуваше од 1981. до 1989. година и беше популарна низ целиот свет, вклучително и во нашата земја. Заплетот го следеше животот на богатото нафташко семејство Карингтон, чии членови ги …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДВИДУВАЊА – Никола има ЛОША ВИЗИЈА за наредните две години! Ја предвидел пандемијата, а сега открил кога го гледа нејзиниот крај!

Како што објаснил младиот видовит астролог, зборот „инфлуенца“ нон стоп му паѓал на ум во 2018 година. Видовитиот астролог од Лондон, Никола Аујула (35), пред две години зборувал за катастрофа со „грип“, но исто така предвидел и бројни турбулентни ситуации што ќе ни се случат во блиска иднина. Никола, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕНЕЦИЈА ПОВТОРНО ПОД ВОДА: Базиликата и локалите се поплавени, а иако имале цел систем на брани биле неуспешни за ОДБРАНА ОД ВОДАТА!

По обилните врнежи од дожд и плимата што следеше, Венеција е повторно под вода. Иако оваа година беше поставена брана за да се заштити популарната туристичка дестинација, овој пат таа не беше активирана бидејќи се покажа дека временските прогнози биле погрешни. Метеоролозите предвиделе плима од околу 1,2 метри. Браната со …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Џо Бајден има дете со стриптизерка, а ја завел и вдовицата на својот брат – Славниот татко тоа го благословил!

Ако мислевте дека само сегашниот американски претседател Доналд Трамп има скандалозно семејство, размислете уште еднаш. Скандалот не го поштеди ниту семејството на неговиот противник на изборите, демократот Џо Бајден, со кого се уште ја води битката за победа. Досега, за 77-годишниот Бајден се пишуваше главно преку неговите животни трагедии, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Инцест и скандали се тема на филмот на Нетфликс кој сите го очекуваат

Скандалозната и инцестоидна приказна стои во позадината на новиот филм на актерката Лили Џејмс наречен „Ребека“, кој деновиве пристигнува на платформата за стриминг Нетфликс. Оригиналот го снимил легендарниот режисер Алфред Хичкок во далечната 1940. година, а се базира на романот на Дафне ди Морија. Покрај Лили Џејмс, која ја толкува …

Повеќе »