Tag Archives: скали

(ВИДЕО) Пронашле осамено бебе и го вратиле на мајката – нејзината реакција многумина налутила!

На почетокот на минатиот месец, двајца мажи пронашле бебе како ползи по скалите на една плажа во Кент. 32-годишниот Мајкл Карид решил да го земе детето во раце и да го врати на неговите родители кои биле на плажа. Проблемот бил што тој не можел да сфати чие дете е, …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАЈДЕН ПОВТОРНО СЕ ЛИЗНАЛ: Американскиот претседател е повторно во жижата на интересирањето на светската јавност!

Американскиот лидер Џо Бајден за малку повторно ќе настрадал на скалите на претседателскиот авион, но овој пат имал среќа. Додека се качувал на летот за Питсбург, врнел дожд, така што во еден момент се сопнал, но, сепак, успеал да остане на нозе. „Не се лизна, иако во едната рака држеше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бајден паднал: Американскиот претседател се тркалал по скалите – паднал неколку пати!

Американскиот претседател Џо Бајден во петокот паднал од скалите на претседателскиот авион „Ер форс еден“, непосредно пред полетувањето за Атланта, каде што требало да се сретне со водачите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот. Бајден (78) брзо се опорави откако паднал на колена и продолжи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Врежани во карпата: Нестварни скали кои водат до Ѓаволскиот котел!

Најголема атракција се секако скалите врежани во карпата во подножјето на водопадот кои изгледаат како да излегле од некоја бајка на браќата Грим… Паилон дел Диабло или Ѓаволски котел редовно се наоѓа на списоците на некои од најубавите места во Еквадор, но и во целиот свет. Тоа е водопад на …

Повеќе »

(ФОТО) Кучето не се осмелило да се искачи по скалите, ќе се смеете кога ќе видите од што се плашело!

Иако ова куче е големо, сепак се чини дека е срамежлива душа која не се осмелува да го направи она што го сака. Наишол на несовладлива пречка на скалите. Можете ли да погодите која точно?

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хилари Клинтон продолжува да паѓа: Овојпат критични биле скалите во Индија!

Снимката од незгодата секако веднаш стана хит на интернет… Поранешната прва дама на Америка, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случило“, го повтори сценариото од Лондон каде пред пет месеци го скрши …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прв трејлер за „Досиеа Х“: Скали и Молдер ќе имаат полни раце работа

Се враќа серијата „Досиеа Х“, а сега е објавен и првиот трејлер за 11. сезона на светски популарната серија… Ако може да се суди според видео клипот подолг од две минути, Скали и Молдер ќе имаат полни раце работа. Во приказната се враќа и’ „Пушач“, како и еден од осамените …

Повеќе »