Tag Archives: сјај

Чајот не служи само како помош кога сме болни: Еве уште неколку проблеми кои можете да ги решите со овој ПРЕКРАСЕН пијалок

Чајот во служба на убавината Иако многу луѓе пијат чај само кога имаат настинка или се болни, многумина не знаат дека овој пијалок може да се користи во служба на убавината. Вратете го сјајот на косата Чајот е добар за косата која го изгубила својот сјај. Исплакнете ја косата со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Паста за заби во кујната? Погледнете како можете да ја употребите за ЧИСТЕЊЕ ТЕНЏЕРИЊА!

Пастата за заби има бројни можности за примена во кујната… Акумулираните и залепени маснотии и нечистотија од надворешната страна на тенџерето или тиганот и на самото дно прават нашите садови секогаш да изгледаат недоволно чисти, лепливи се и постојано не иритираат. Веруваме дека сте пробале многу скапи средства за чистење …

Повеќе »

БЕЛКАТА ПРАВИ ЧУДА ЗА НАШАТА КОЖА: Еве како би требало да ја користите наместо СКАПИ КРЕМОВИ!

После третирање на лицето со белка од јајце, кожата ќе биде затегната, чиста и сјајна. Доколку сте останале без креми кои нормално ги нанесувате на кожата на лицето, ви предлагаме да пронајдете алтернатива во една намирница што ја чувате во фрижидер – јајце, поточно белка од јајце. Белката содржи протеин …

Повеќе »

(Рецепт) ГИ НАМАЛУВА ЗНАЦИТЕ НА СТАРЕЕЊЕ, НА КОЖАТА И ГО ВРАЌА СЈАЈОТ: Рецептот за оваа маска задолжително запишете го!

Преку лето, на кожата и е потребна дополнителна нега, а оваа маска ќе и го врати изгубениот сјај. Се користи еднаш неделно, а лицето во момент изгледа посвежо Следниот пат кога ќе испиете кафе, не ги фрлајте остатоците бидејќи со малку вода може да послужат како козметички препарат. Добро е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕДНОСТАВЕН ТРИК: Доволни се само две состојки, кои сите ги имаме во кујната, за да пешкирите повторни бидат меки и со сјај

Не е лесно на пешкирите да им се врати стариот сјај. Ни се чини дека пешкирите набргу по купувањето почнуваат да ја губат својата оригинална мекост, што не привлекува кон новата набавка. Ставете ги пешкирите во машината за перење Сепак, по секојдневна употреба и често перење, тие почнуваат да стануваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чистачка открила едноставен трик за постигнување сјај на плочките

Професионалната чистачка Кејси од Австралија, The Big Clean Co, открила како да постигнете сјај на плочките по миењето. За овој едноставен трик ќе ви треба само ткаенина за под (или џогер), детергент за садови и топла вода. За да се постигне сјај, клучно е и да плочките да се бришат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Волшебна Москва:Во недостаток на снег видете како е во Русија!

Прекрасната Москва побелена од снегот добива нова убавина… Погледнете како е убаво осветлен и украсен овој град по повод новогодишните и божиќните празници Welcome to Moscow Добро пожаловать в Москву Gepostet von Made in Russiа am Montag, 10. Dezember 2018

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Шерон Стоун на јавна плажа го покажала својот сјај на 59. години

Со спомнувањето на нејзиното име на многумина им се буди имагинацијата на само еден мал дел од филмот “Ниски страсти”, на кој Шерон Стоун, која денес има 59. години, ги прекрстува нозете. Мажите лудувале, жените се обидувале да ја копираат. Шерон Стоун поради тоа била секс симбол на ерата на …

Повеќе »