Tag Archives: ситком

(ФОТО) Се сеќавате ли на Мишел и Ивет од серијата „Ало, ало!“? И’ денес тие се пријателки!

Актерката која ја глумеше Мишел во популарната серија “Ало, ало!” овие денови го прослави својот 69 -ти роденден, а честитките и ги испрати на Инстаграм поранешна колешка од серијата Вики Мишел, која ја гледавме во улогата на волшебната келнерка Ивет. View this post on Instagram A post shared by Stuart …

Повеќе »

(ФОТО) Заврши снимањето на третата сезона на „Преспав“: Од декември со новите авантури на јунаците од најобемниот и интересн македонски ситком!

Заврши снимањето на третата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ во студиото на националниот сервис МРТВ. За помалку од еден месец, снимени се дваесет епизоди, а премиерно ќе почнат да се емитуваат кон средината на декември, на првиот канал на МРТВ. Третата сезона од овој успешен и одржлив проект се реализира …

Повеќе »

На Телма, наскоро, втората сезона од „Преспав“

Долго време она што недостасуваше на нашиот пазар беше македонски ситком. Но, и на таквиот недостиг се чини дека му дојде крајот со снимањето на хумористична серија во македонска продукција веќе позната меѓу гледачите како „Преспав“. Телевизијата од секогаш играла важна улога во животот на човекот. Луѓето сакаат да гледаат …

Повеќе »