Tag Archives: сити

СУПЕР ХРАНА: Намирници кои сами ги топат килограмите – без строга диета!

Храната со висок процент на вода ќе влијае да се чувствуваме сити долго време Ако се определиме за храна со висок процент на вода, тоа ќе влијае на нашето тело така што ќе се чувствуваме сити подолго и ќе внесуваме значително помалку калории во нашето тело. На тој начин, генерално, …

Повеќе »

ЈА НАПУШТА БАРСЕЛОНА – Меси го поврзуваат со Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед, ПСЖ и Интер

Откако веста за барањето на Лионел Меси да ја напушти Барселона, во вторникот, го потресе фудбалскиот свет, следат шпекулации за неговата иднина, а во моментов се споменуваат три клуба. Меси испратил факс до Барселона, во кој бара прекинуање на соработката за да стане слободен играч, но Каталонците тврдат дека клаузулата …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМ ЗА НАВИВАЧИТЕ НА СИТИ: Манчестер Сити соработува со полицијата после срамната сцена кон Фред!

Дербито во Манчестер во кое Сити го дочека Јунајтед кој славеше со 2:1 го одбележа срамна сцена и навреди на навивачите упатени на Фред… Веќе во текот на самиот натпревар на интернет почнало да кружи видео во кој се гледа и слуша се’ што се случува на трибините на Етихад. …

Повеќе »

ЗА ДОБРО ЗДРАВЈЕ И ЛИНИЈА – НУТРИЦИОНИСТКА ОТКРИВА: Јадете јајца на овој начин за појадок и ќе бидете сити и вити!

Нутриционистка ги наведува сите придобивки од јадење јајца за појадок, а особено ги истакнува варените јајца Јајцата се полни со хранлива вредност, даваат чувство на ситост и се омилена храна за повеќето луѓе, особено за појадок. Но, многу луѓе ги избегнуваат заради уверувањето дека се полни со холестерол. Но, нутриционистката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Детали од хаосот на Олд Трафорд: Се’ започнало со провоцирање на Златан

Победата во големото дерби во Манчестер помеѓу двата жестоки градски ривали, Сити и Јунајтед ја однела екипата на Гвардиола (1:2). Борбата од теренот набргу продолжила и во соблекувалните на Олд Трафорд. Пораката на Ибрахимовиќ била една од „окинувачите“ на кавгата помеѓу двата клуба. Потресени од еуфоријата и песната, членовите на …

Повеќе »