Tag Archives: сител

(ФОТО) ТВ водителката Елена Стојановска покажа дека е многу згодна во бикини: Колешките ја опсипаа со комплименти!

Летните одмори се во полн ек, а познатите ја отворија летната сезона, па го распослаа својот сексапил во бикини. Некои порано, некои подоцна го искористија убавото време, но и попуштените корона мерки за да уживаат некаде на плажа. Водителката Елена Стојановска имаме прилика секој ден да ја гледаме на Утринската …

Повеќе »

Утринската програма на МРТ1 добива „засилување“ со нов но и познат лик

Јована е позната по нејзиниот ведар и позитивен дух, секогаш подготвена на високо ниво на својата задача, која што веќе долги години го задржува вниманието на гледачите на телевизиските екрани. Познатата македонска ТВ водителка, Јована Костадиновска која што досега беше дел од утринската програма на Сител Телевизија, отсега ќе ја …

Повеќе »

Од понеделник на Сител стартува „Магазин“

ТВ Сител во вистински момент го покренува дневната емисија „Магазин“ која би требало да ни ги оттргне мислите од тмурното секојдневие исполнето со грижи, нервози, пандемија… „Магазин“ со познатите Тв лице, Јана Серафимова и Јелена Богојевиќ, ќе се потруди да го задржи вниманието на гледачите скоро цел час нудејќи содржини …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Еден детал од кражбата ја открил тајната: Знаете ли колку години има Лила Филиповска?

Стојановска ја потврдила веста за кражбата, која се случила додека во станот не биле присутни водителката и нејзиниот син Филип, но… Една од најпознатите и најатрактивно водителки кај нас, Лила Филиповска, пред неколку дена била ограбена, при што и бил одземен вреден накит и пари во вредност од околу 5.000 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За љубители на добри крими серии: „Среќниот Хари“ од вечерва на Сител

Од вечерва, вторник – 03. април, на Сител во 23.30 часот стартува британската тв серија „Среќниот Хари“. Инаку, серијата – во регионот – премеирно беше емитувана на „Фоџ цриме“, па доколку сте ја пропуштиле Сител ви овозможува да ја проследите. „Хари е детектив во Лондон, чиј живот се менува по …

Повеќе »

(ФОТО) Ако пропуштивте:Во недела на Сител „Карасевда“ со три епизоди!

Бали бег после само три епизоди повторно ја освои Македонија! Турската серија “Карасевда” по првите три прикажани епизоди, успеа да стане најгледана телевизиска програма во Македонија, симнувајќи ја од тронот мегагледаната “Парампарче”. Љубовната приказна за Кемал и Нихал ги освои македонските гледачи, а Сител телевизија пружа можност за повторно уживање …

Повеќе »

(ФОТО) Нова документарна серија на Сител: „Секунди до катастрофата“

Секоја недела по “Судбини од животот”, во 22. часот нова документарна серија на Сител “Seconds from disaster” е телевизиски документарен серијал, емитуван на National Geographic од 2004 до 2007 година. Се работи за серијал кој ги истражува човечките трагедии и природните катастрофи кои влијаеле на промени во светот. Секоја епизода …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Авантурите на „Докторот од планината“ од денеска на Сител

Сабота и недела во 18. часот – нова семејна драма Од овој викенд, Сител телевизија започнува со емитување на познатата германска драмска серија “Докторот од планината”, која се емитува од 2008-та година па до ден денес. Досега се снимени над 100 продолженија, а серијата веќе се емитуваше во дневните термини …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најновата хрватска серија „Чиста љубов“ наскоро на Сител телевизија

Од продукцијата на “Златни двори” доаѓа нова серија… Сител телевизија овој месец започнува со емитување на најновата хрватска теленовела “Чиста љубов”, снимена од хрватската телевизија Нова, која неодамна започна да се емитува во земјите од бивша Југославија. Се работи за семејна драма која на извонредно возбудлив начин навлегува и во …

Повеќе »