Tag Archives: синуси

СВИНСКАТА МАСТ лекува кожни заболувања и ги ублажува болките: Користете ја за стрии и упорни мозолки – но и многу други нешта!

Покрај традиционалната позната примена во исхраната, маста се користи и за лекување на одредени болести. Нешто што е неопходно е чистење на свинската маст во девет води. Што значи тоа? Ова значи дека маснотијата се исплакнува со вода 9 пати, т.е. процесот треба да се повтори онолку пати колку што …

Повеќе »

(Рецепт) Антибиотик од природа: Направете лек од две состојки кој помага веќе 5.000 години!

Лукот е секако една од најздравите намирници во светот. Силата на ова растение во народната медицина се користи повеќе од 5.000 години. Еден од најстарите рецепти во светот е оној од Тибет, каде тинктурата од лук била најмоќниот лек за разни болести. За што се користи тинктурата од лук? – …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во болница:„Не сум исплашена, но понекогаш ме фаќа криза!“

Лепа Брена по враќањето од Скопје завршила во болница во Белград. Пејачката со денови трпела неподносливи болки во главата па на крај морала да оди на лекар. Веднаш и било направено скенирање во една приватна клиника, каде пристигнала многу исплашена. Косопственичката на „Град продукција“ од минатата недела имала проблеми со …

Повеќе »

Запрете ја настинката на време: Напиток кој спречува инфекции и вируси

Оваа мешавина на најмоќни природни антибиотици, уништува вируси, бактерии и паразити, но ги чисти синусите и го олеснува дишењето. Состојки: 1/4 филџан рендан лук 1/1 филџан рендан ѓумбир 2 лажички рендан рен 700 мл органски оцет од јаболки 2 лажици куркума во прав 1/4 филџан ситно сечкан кромид 2 чили …

Повеќе »