Tag Archives: синтија никсон

(ВИДЕО) Откриени хонорарите на актерките за продолжението на „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис ќе снимаат нови епизоди од култната серија „Сексот и градот“, но без Ким Катрал, а сега протекоа информации за нивните хонорари. Римејкот на HBO Max ќе се вика „И исто како тоа“ и ќе има 10. епизоди, а …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Сексот и градот“ открила дека нејзиниот син е роден како девојче!

Синтија Никсон во 1996. година го родила девојчето Саманта. Денес таа е момчето Семјуел а овие денови дипломирал. Синтија Никсон, на денот на трансродните лица, објавила емотивна фотографија и порака со својот син. Гордата мајка и некогашна ѕвезда на тв серијата „Сексот и градот“ покрај фотографијата по првпат напишала дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Глумицата од „Сексот и градот“ објавила кандидатура за гувернер на Њујорк

Американската глумица Синтија Никсон која сите ја знаат како Миранда од серијата „Сексот и грдот“ ја најавила својата кандидатура за гувернерка на државата Њујорк. Глумицата ќе биде во трка против досегашниот гувернер Ендрју Куомо. Актерката и неолибералната активистка Синтија Никсон (51), во трката за номинацијата од Демократската партија ќе го …

Повеќе »

(ФОТО) Од вечерва на Телма: Драмата „Свет без крај“ во 21. часот

Нова приказна за едно старо време и на борба за слобода… Синоќа (2 јануари), Телма телевизија ја емитуваше последната епизода на историската мини серија “Pillars of the Earth”, а веќе од денес (среда, 3. јануари), во истиот термин, 21. часот започнува спин оф на Столбовите. Нова мини серија во 8. …

Повеќе »