Tag Archives: синсинати

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈЈАК КОГА Е НАЈПОТРЕБНО – Новак Ѓоковиќ повторно испиша историја: После пресврт ја освои 35. Мастерс титула

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ ја освои 80-та титула во својата кариера совладувајќи го Милош Раониќ со 1:6, 6:3, 6:4 во финалето ма Синсинати. Кој знае колку пати во својата кариера покажа дека е ментален див. Првиот сет го загуби како да не постои на теренот. Канаѓанец „го прегази’ …

Повеќе »

(ВИДЕО +ФОТО) Маките на Новак: Болка во вратот, стомакот, визир – но сепак во финалето на Синсинати

Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на Синсинати со победата над Роберт Баутиста Агут, а дуелот беше обележан со бројни проблеми со кои се соочи српскиот тенисер. Првиот рекет во светот триумфираше над Шпанецот во вистинска тениска драма, а неизвесноста беше во голема мерка под влијание на здравствените проблеми со …

Повеќе »

(ФОТО) Во тек е АТП Синсинати, турнир на кој Новак Ѓоковиќ најмногу страдал

Постојат малку тврдини во светот на тенисот каде Новак Ѓоковиќ не го добил своето знаме на победа. Олимписки игри – сè уште постои шанса, тие помали турнири веќе не се интересни. А тоа Синсинати дефинитивно е прецртано од 2018. година. Да се ​​каже дека некој ги освоил сите најважни титули …

Повеќе »

Кеи Нишикори заразен со коронавирус:„Имам тажни вести…“

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори објави дека е заразен со коронавирус и дека нема да учествува на Мастерсот во Синсинати, кој ќе се одржи во Њујорк од 22. до 28. август. “Имам тажна вест. Ова утро, додека сè уште бев на Флорида, направив тест за коронавирус и резултатот беше позитивен. Морам …

Повеќе »

БЕЗ СТРАВ: Новак Ѓоковиќ ќе патува во САД каде ќе игра во Синсинати и на УС Опен

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, реши да игра на УС Опен. Ѓоковиќ ќе патува во Соединетите Држави на 15. август, а прво ќе настапи на Мастерсот во Синсинати на 22. август. Тој ќе настапи на УС Опен следниот викенд, кој започнува на 31 август. Двата турнира се играат во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЃОКОВИЌ: „Можам само да му симнам капа!“

Првиот тенисер на светот смета дека Данил Медведев одиграл неверојатно и не гледа дека имало многу начини да се избегне поразот во полуфиналето на мастерсот во Синсинати. „Мислам дека играв многу добар меч. Секако, во гемовите во кои го губев сервисот, како и во оној при 1:1 во третиот сет, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Медведев му ја симна круната на Ѓоковиќ во Синсинати

Најдобриот тенисер на светот на успеа да се пласира во финалето на Мастерсот во Синсинати откако во три сета е поразен од Русинот, Данил Медведев, 3:6,6:3,6:3. Новак Ѓоковиќ брилјираше во првиот сет, го доби со 6:3 со минимум грешки, но не го скрши упорниот Русин. Во вториот сет Медведев заигра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ го совлада Пуј за пласман во полуфиналето – но со една грижа!

Новак Ѓоковиќ се пласира во полуфиналето на Мастерс 1000 серијата во Синсинати, откако го совлада Лука Пуј од Франција со 2:0 во сетови – 7:6 (7-2), 6:1 Ѓоковиќ во полуфиналето ќе се состане со Даниел Медведев, а во долниот дел од ждребот за финалето ќе се борат Ршар Гаске и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синсинати: Ѓоковиќ во два сета до четирифиналето, следи Пуј

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето од Мастерсот во Синсинати, совладувајќи го Шпанецот, Пабло Каренјо-Буста со 2: 0 во сетови. Србинот славеше против 53. рекет на светот со 6: 3, 6: 4 за 91 минути игра и на патот кон одбраната на трофејот сега се соочува со …

Повеќе »