Tag Archives: сингл

САМО НЕ БИДАТ САМИ: ОВИЕ ТРИ хороскопски знаци НЕ МОЖАТ ДА БИДАТ СИНГЛ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој хороскопски знак има некои карактеристики кои го разликуваат и го прават посебен. Некои уживаат во друштво и сакаат да стекнуваат нови пријатели. Другите секогаш се подготвени да помогнат …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Гарванлиев во Америка го „остварува“ својот сон: Живее бајка, пее, снима албум и… се АРМАСАЛ!

Македонскиот минатогодишен евровизиски претставник, Васил Гарванлиев, ја живее војата бајка… По престојот во Македонија тој пред неколку месеци замина за Чикаго, САД… И, ако може да се суди по неговите објави на Инстаграм – активен е, настапува, подготвува албум а утре, 22.април, ќе го промовира првиот сингл од албумот „Porcelain …

Повеќе »

Пет хороскопски знаци кои најтешко се одлучуваат за брак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Да се ​​најде сродна душа, да се венчаш и да живееш со неа е нешто за што сите сонуваат, нешто што на животот му дава целосна смисла. Или баш …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Силви бенд“ со празничен сингл – „На Велигден“

Познатото дуо „Силви бенд“ со убав празничен сингл, наречен „На Велигден“ им го честитаа празникот на фановите но и сите нивни следбеници. „Почитувани, чест и задоволство ни е да Ви го претставиме нашиот најнов сингл ‘На Велигден’, со кој сакаме да ви го честитаме еден од најголемите православни празници, Велигден! …

Повеќе »

(ВИДЕО) 5. милиони прегледи во 5. часа: Светот говори за оваа песна!

Новиот сингл на пејачката Ариана Гранде е музичката вест на денот. По бројните шпекулации, Гранде го објави својот нов шести албум со синглот Positions, а темата на видеото не можеше да дојде во подобро време. Имено, видеото се одвива во Белата куќа, а Аријана ги менува улогите во него, вклучително …

Повеќе »

Мажите родени во овие знаци никогаш нема да ве венчаат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ДОДЕКА бракот и семејството се идеал на животот на дел од населението, некои од нас не можат да замислат да живеат само со една личност. Вообичаено е верувањето дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Провокативната и секси Селена Гомез за малку „ќе го урнела“ интернет

Новото провокативно секси издание на Селена Гомез во песната „Ice Cream“ со групата K-POP BLACKPINK за ​​малку ќе го„урнела“ интернетот, пренесуваат американските медиуми. Поп-sвездата го објави новиот хит како дел од придружниот сингл за новиот албум на групата, а за само четири дена, видеото собра скоро сто и педесет милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) The Chicks го претставија третиот сингл од албумот „Travelers”: Девојките со екипата „растураат“ – Квалитет кој се чувствува!

По подолго време можеме да кажеме дека една нова композиција, создадена во Македонија, е комплетна и НА НИВО! Девојките успешно ја продолжуваат својата приказна… The Chicks го претставија третиот сингл од деби албумот „Travelers”, со наслов “Insanity”… И, мораме да кажеме дека се согласуваме со првичните коментари под видеото на …

Повеќе »

„Љубојна“ ја честиташе Новата со синглот „Јас и ти“

Новата песна на „Љубојна“ е снимена во живо на концертот кој што се одржа на 22ри декември во МОБ. Музиката и текстот се на  Вера Милошеска,а на хармоника гостува нашиот музички волшебник г-динот Дамир Имери. Слушнете:

Повеќе »