Tag Archives: симптоми

Ова е најсмртоносниот женски канцер: Тешко се открива па немојте да ги игнорирате симптомите

„Исто така, ракот на јајниците е многу тешко да се открие навреме и тоа е проблемот со кој се соочуваат експертите низ целиот свет. За оваа болест не постои адекватен скрининг. Лечењето во нашата земја ги опфаќа хемотерапиите, хирургијата и одредена иновативна терапија“ Во светот секој 8-ми мај се одбележува …

Повеќе »

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ – Избегнете ги тешките последици: 6. сигнали кои јасно укажуваат дека ви следи срцев удар!

Срцевиот удар е сè почеста причина за смрт, затоа внимателно слушајте што порачува вашето тело… Пред секој срцев удар, нашето тело испраќа сигнали што никогаш не треба да ги игнорираме. Ако ги сфатите сериозно и на време му кажете на вашиот лекар, исходот може да не биде фатален. Овие 6 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ОЧАЈНА МАЈКА – ЛЕКАРИТЕ МЕ УБЕДУВАА ДЕКА МОЈОТ СИН Е САМО УМОРЕН: Снимала се’ што прави а потоа следела УЖАСНА ДИЈАГНОЗА!

Лиса Мартин (29) од Велика Британија забележала дека нејзиниот четиримесечен син Бенџи се однесувал чудно. Почнал да добива необични напади, потресувајќи ги очите и телото. Мајката се обиделада разговара со матичниот лекар, но ја уверил дека станува збор за реакција на прекумерен замор на бебето. Мајкчинскиот инстинкт и велел дека …

Повеќе »

(ФОТО) „ЗА ВЛАКНО“ ИЗБЕГНАЛ СМРТ – Дете (6) СО ДЕНОВИ СЕ ЖАЛЕЛ НА ГЛАВОБОЛКИ НО лекарите го испратиле дома а потоа свирепата полест го „приковала за кревет“

Шестгодишниот Хантер Баркер од Тексас се пожалил на главоболка и треска, а доктор и кажал на неговата мајка дека најверојатно станува збор за вирус кој брзо ќе помине. Неколку дена подоцна се здобил со осип и почнал да повраќа, а мајка му го однесла во болница. Лекарите и рекле дека …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕЖОК ПЕРИОД ЗА СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ – МИСЛЕВ ДЕКА НЕМА ДА ПРЕЖИВЕАМ: Алек Болдвин искрено за тешката болест со која се соочува!

Славниот актер со години се бори со злобна хронична болест придружена со болни симптоми… Лајмската болест е сериозна заразна болест која може да доведе до сериозни компликации. Освестеноста за Лајмското заболување е во пораст поради многуте познати личности кои страдаат од тоа. Алек Болдвин е еден од оние кои со …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата глумица ги покажала ранетите нозе:„Се плашам и сакам да плачам!“

Американската глумица Селма Блер (47) е болна од мултиплекс склероза која докторите и ја дијагностицирале пред една година. На својот профил на Инстаграм објавила емотивен пост и признала дека минува низ тежок период… View this post on Instagram Insomnia. I am like a waking baby. Afraid and want to cry. …

Повеќе »

(ФОТО) Симптоми кои предизвикуваат рак во 96% случаи: Осум најрани појави кои покажуваат дека вашето тело е полно со штетни материи и токсини!

Препознајте на време! Токсините се многу опасни и можат да бидат предизвикувачи на многу сериозни болести. Дознајте како да препознаете дека имате проблеми со токсините: Дигестивни проблеми Доколку токсините се таложат во нашето тело, дигестивниот систем не може правилно да функционира. Дигестивниот тракт е помалку ефикасен што резултира со тоа …

Повеќе »

Штитната жлезда се лекува со жолчка! Еве што советуваат ендокринолозите!

Ако штитната жлезда не работи, настануваат сериозни проблеми… Во прехрамбената индустрија никогаш не смееме да се сомневаме во прехрамбената вредност на јајцето.Уфрлувањето на јајцето во секојдневната исхрана ќе го подобри здравјето на штитната жлезда кај сите! Штитната жлезда (тироида) е одговорна за состојбата на нервниот систем, психата, кардиоваскуларниот систем, гастро …

Повеќе »

Ова е најсмртоносниот женски канцер: Тешко се открива па немојте да ги игнорирате симптомите

„Исто така, ракот на јајниците е многу тешко да се открие навреме и тоа е проблемот со кој се соочуваат експертите низ целиот свет. За оваа болест не постои адекватен скрининг. Лечењето во нашата земја ги опфаќа хемотерапиите, хирургијата и одредена иновативна терапија“ Во светот секој 8-ми мај се одбележува …

Повеќе »