Tag Archives: силвио берлускони

(ФОТО) Раскошна венчавка на синот на Берлускони: Свадба под маски но таткото не бил присутен

Раскошната венчавка на синот на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони се одржала во Милано на 7. октомври, но деталите и фотографиите се сега објавени. Луиџи Берлускони, 32-годишниот и најмлад син на Силвио Берлускони, стапна на луд камен, во брак со Федерика Фумагали (31), која блескајќи во венчаницата, го оправда својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Историја на контроверзни реклами: Господе боже, за што ли размислувале?

Во желбата да бидат различни и да го привлечат вниманието на клиентите со провокативно рекламирање, производителите на автомобили честопати го губат компасот. Контроверзната фотографија што Ауди ја повлече по реакциите на социјалните мрежи е само една во низата проблематични реклами за кои автомобилските компании не се прославија. Пред само неколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ СЕ СИТЕ ЗА СЕЛФИ – БЕРЛУСКОНИ ПОЗИРАЛ ВО ЗАГРЕБ ПА ПАДНАЛ: Итно префрлен во болница во Милано!

Поранешниот италијански премиер, осумдесет и тригодишниот бизнисмен, Силвио Берлускони, сопственик на холдинг-медиумите „Финивест“, бил пренесен во четвртокот со авион на компанијата од Загреб во Милано од Загреб, каде паднал и се повредил. Тој веднаш бил пренесен во приватната клиника Мадонина – Богородица, каде била отфрлена првата претпоставка дека го скршила …

Повеќе »

(ФОТО) Го оставила после секс скандалот: Сопругата на Берлускони бара алиментација…Од износот ќе „ве заболи глава!“

Бившата сопруга на некогашниот италијански премиер, Силвио Берлускони, се жалела на одлуката на судот на основа на која и било одземено правото на месечна алиментација во износ од 1,4 милиони евра, пренесуваат италијанските медиуми. Вероника Ларио вложила жалба на пресудата кој лани во ноември ја донел понискиот суд. Таа се …

Повеќе »