Tag Archives: силувачи

(ФОТО) ШЕРИЈАТСКИ ЗАКОН – СИЛУВАЧ НА ДЕЦА ОСУДЕН НА 169 УДАРИ СО КАМШИК: После 52. се онесвестил – кога ќе се опорави ГО ЧЕКА ПРОДОЛЖУВАЊЕ!

Осудениот силувач на деца од Индонезија бил осуден на 169. удари со камшик, но по 52-от удар тој паднал на земја. Казната е извршена во градот Банда Ацех, каде владее шеријатскиот закон. Човекот, кого во локалните медиуми е наречен само Рони, требаше да биде удрен 169 пати, но падна по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал – Полицајци силувале тинејџерка: „Животот ми се распадна, ме ставија во комбе и ме силуваа 45 минути“

18.годишната тинејџерка од Бруклин обвинила двајца полициски детективи дека ја силувале по приведувањето поради поседување на дрога. “Животот ми се распадна. Силувањето ме уништи. Кога ќе видам полицаец ме фаќа паника”, вели 18.годишната Ана Чемберс. Двајцата осомничени детективи се суспендирани и одземени им се пиштолите и значките. Внатрешната контрола моментално …

Повеќе »