Tag Archives: швајцарија

(ФОТО) Лоши вести: Еве што рекол близок пријател на Михаел Шумахер за состојбата на шампионот на Формула 1!

Легендарниот Французин, Жан Тод (72) добил награда за животно дело а се’ благодарение на успесите на ферари во периодоот од 1999. до 2004. година кога на таа екипа титули и донесувал Михаел Шумахер. Кога ја добил наградата, некогашниот шеф на Ферари, не можел а да не проговори за Шумахер. „Го …

Повеќе »

(ФОТО) Свршеницата на Дарко Лазиќ објавила прва фотка со него:„Мојот живот!“

Како што пишуваат српските медиуми пејачот планира Марина да роди во една од најдобрите болници во Швајцарија и таму да продолжат да живеат. Дарко имал многу пријатели во Цирих кои ќе му понудат „кров над глава“ и ќе му излезат во пресрет… Откако мајката објавила фотографија со фолк пејачот Дарко …

Повеќе »

(ФОТО) Во оваа европска земја наскоро ќе се живее подолго дури и од Јапонија!

Јапонија со години се наоѓа на врвот на скалилото за најдолговечни нации на светот, со просечен животен век до 85. години. Наскоро во тоа ќе ги „прошиша“ една европска држава. Institute for Health Metrics and Evaluation направил нова студија која покажува дека до 2040. година таа титула ќе и припадне …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е девојката која го освои срцето на Гранит Џака!

Орелот на натпреварот помеѓу Швајцарија и Србија е една од топ темите во регионот последните неколку дена. Двајца швајцарски репрезентативци, Гранит Џака и Џердан Шаќири, головите против Србија ги прославија со покажување на албанскиот симбол и така станаа најомразените луѓе меѓу фудблските навивачи на соседната земја. XHAKA10 #hoppschwiiz🇨🇭 @granitxhaka ❤️ …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ опериран!?

Новак Ѓоковиќ го оперирал лактот со кој имаше големи проблеми, тврди швајцарски Blick. Швајцарците наведуваат дека српскиот тенисер е опериран во Базел. Наводно порано бил во Прага, но Чешка ја напуштил незадоволен со состојбата во клиниката. Фотографијата објавена на Твитер пред неколку дена сега повеќе ја објаснува состојбата на Новак …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се што прават – Зоран Ванев:Микрофонот го заменив со докторски мантил!

Своевремено еден од многу популарните фолк пејачи кај нас, но и во соседството, штипјанецот Зоран Ванев, веќе неколку години наназад е еден од најбараните доктори за природна медицина во Швајцарија. Неговата клиника во Цирих станала место кое што го посетуваат луѓе од целиот свет, и тој вели дека воопшто не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Драма во Швајцарија: Тинејџер со секира убивал луѓе на бензиска пумпа, има повредени!

Швајцарската полиција синоќа соопштила дека тинејџер (17) со секира нападнал луѓе во продавница на бензинската пумпа во Флимс во кантонот Сент Гален, на североистокот на државата, но набргу бил уапсен. Teenager attacks several people with axe in Swiss village https://t.co/czsVAaDcFK pic.twitter.com/qsPVmy25c6 — MSN Ireland (@msnireland) October 23, 2017 Нападот се …

Повеќе »