Tag Archives: швајцарија

(ФОТО) Ова е девојката која го освои срцето на Гранит Џака!

Орелот на натпреварот помеѓу Швајцарија и Србија е една од топ темите во регионот последните неколку дена. Двајца швајцарски репрезентативци, Гранит Џака и Џердан Шаќири, головите против Србија ги прославија со покажување на албанскиот симбол и така станаа најомразените луѓе меѓу фудблските навивачи на соседната земја. XHAKA10 #hoppschwiiz🇨🇭 @granitxhaka ❤️ …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ опериран!?

Новак Ѓоковиќ го оперирал лактот со кој имаше големи проблеми, тврди швајцарски Blick. Швајцарците наведуваат дека српскиот тенисер е опериран во Базел. Наводно порано бил во Прага, но Чешка ја напуштил незадоволен со состојбата во клиниката. Фотографијата објавена на Твитер пред неколку дена сега повеќе ја објаснува состојбата на Новак …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се што прават – Зоран Ванев:Микрофонот го заменив со докторски мантил!

Своевремено еден од многу популарните фолк пејачи кај нас, но и во соседството, штипјанецот Зоран Ванев, веќе неколку години наназад е еден од најбараните доктори за природна медицина во Швајцарија. Неговата клиника во Цирих станала место кое што го посетуваат луѓе од целиот свет, и тој вели дека воопшто не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Драма во Швајцарија: Тинејџер со секира убивал луѓе на бензиска пумпа, има повредени!

Швајцарската полиција синоќа соопштила дека тинејџер (17) со секира нападнал луѓе во продавница на бензинската пумпа во Флимс во кантонот Сент Гален, на североистокот на државата, но набргу бил уапсен. Teenager attacks several people with axe in Swiss village https://t.co/czsVAaDcFK pic.twitter.com/qsPVmy25c6 — MSN Ireland (@msnireland) October 23, 2017 Нападот се …

Повеќе »