Tag Archives: швајцарец

(ФОТО) ДЕМИ МУР УЖИВА ВО ЉУБОВТА СО НОВИОТ ДЕЧКО: Тој е 13. години помлад од неа и на многумина им е познат !

Холивудската актерка Деми Мур последните неколку месеци се гледа со еден од најпознатите готвачи во светот, Швајцарецот Даниел Хјум. Деми (59) ја потврди веста за новата љубов со 46-годишниот Даниел на Инстаграм, каде ги објави нивните заеднички фотографии направени на овогодинешниот Отворено првенство на Франција и на улиците во Париз. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Итро – КРВОЛОЧНИОТ ЅВЕР ГО ГЛЕДА А ТОЈ СЕ СМЕЕ: Швајцарецот преживеал напад на лав – снимката не е тоа што можеби сте помислиле!

Снимката на маж со лав кој му се доближува од зад грб станала хит на Интернет а ќе видите зошто веднаш штом ќе го погледнете видеото. Швајцарецот Дин Шнајдер, кој живее во Јужна Африка повеќе од две години, волонтира во Центарот Хакун Мипак, имот од 400 хектари за родените лавови. …

Повеќе »