Tag Archives: шпански

(ВИДЕО) Џеј Ло среде пеење се обрати на шпански и многумина расплакала: Еве што рекла!

Џенифер Лопез вчера на инаугурацијата на Џо Бајден ги изведе medley песни This Land Is Your Land и America the Beautiful, а покрај тоа што го извикна стихот на нејзината песна Let’s get loud, Џеј Ло пред крај на пеењето се обрати на шпански. „Една неразделна нација под Бога, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возбуда и снаодливост: Раул и Кире се договараа на шпански!

Познато е дека нашиот селектор Раул Гонзалес научи македонски и се труди максимално да им се доближи на репрезентативците и на нивен јазик да им ги даде потребните совети. Така беше и вчера на мечот со Германија. Но, на последниот тајмаут кога се договараше тактиката за последниот напад, после дискусиите, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Јелена Јованова, ќе толкува главна улога во шпански филм

Македонската актерка која од понеделник ќе ја гледаме во тв серијата „На терапија“,Јелена Јованова ќе ја толкува главната женска улога во шпански филм. Јованова започна со снимањето на филмот „El desentierro“, кој е во режија на Начо Руиперез. Таа за потребите на улогата ја скратила косата, а сега е и …

Повеќе »