Tag Archives: шпански очи

(ВИДЕО) Ѓоко Ѓорчев ни го враќа летото: Топлината на неговите „Шпански очи“ ќе ви ги згрее срцата!

Сите љубители на добрата музика добро знаат кој се крие зад прекарот „македонски Том Џонс“… Секако, мислиме на Ѓоко Ѓорчев, кој на 31. октомври во МОБ ќе го има својот концерт по повод 25. години музичка кариера… Поради седумте издадени албуми, бројните авторски песни, па оние фестивалски победнички ноти, како …

Повеќе »