Tag Archives: шоу

(ВИДЕО) Крш и лом на патот: Бркањето на три Ферари завршило со „тоталка“

ЗА ТРИ, Ферари тоа било последното возење пред отписот. Годишниот собир на суперспортски автомобили наречен Supercar Show, одржан оваа недела во Филаделфија, сепак имал најмалку три жртви пред да започне. Иако полицијата се обидела да обезбеди безбеден премин на десетици скапи автомобили, еден возач на Ферари реши малку да си …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТО ТВ ЛИЦЕ ПРИЗНАЛО БРУТАЛНО УБИСТВО: Маж дошол во полиција и изговорил морбидни зборови!

Поранешниот учесник на популарното американско шоу „90 Day Fiancé: Before the 90 Days“ Даглас Вутен дошол во полиција и го признал бруталното убиство. Политиката против ѕвездата покренала обвинение не само за убиства, туку исто така и за неовластен пристап, злоставување на деца и разбојништо. Man who appeared on 90 Day …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ ЗАСМЕЈУВА ЛУЃЕТО ШИРУМ СВЕТОТ: Бебе од една година има свое кулинарско шоу: Готви и јаде и е вистинска ѕвезда на Инстаграм!

Видеата го прикажуваат како се пробува храна и дава оценки… Ешли Виан отворила профил за своето едногодишно бебе Коби, каде што покажува како малото момче и помага да подготвува оброци. На профилот наречен „Kobe eats” (Коби јаде), следбениците можат да видат како Коби сака да готви, јаде и да истражува …

Повеќе »

МРТ и Васил Гарванлиев ќе бидат дел од алтернативното евровизиско шоу Eurovision: Europe shine a light

Специјалното телевизиско шоу нема да има натпреварувачки карактер, но ќе им оддаде значајно признание на сите песни и учесници од 41-та земја, колку што требаше да учествуваат на годинашната Евровизија. По конечното откажување на 65-тото издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија и нејзините партнери од Холандија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ВО УТРИНСКАТА НА РТС: Репортерката се јавила во живо од Чачак, а потоа овој маж направил шоу! ПОГЛЕДНЕТЕ!

Со утринскиот извештај за состојбата на патиштата кое во живо е емитувано од Чачак, гледачите ги воодушевил еден случаен минувач. Имедно, тој одел по улицата а кога видел дека има јавување во живо, веднаш застанал и воодушевено гледал во камерата. Мажот од Чачак потоа испратил бакнеж и заиграл оро. Репортерката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Српска свадба станала хит откако младоженецот направил вистински хаос

„Господин во душа. За секоја пофалба. Не само она монотоно „Да“, така треба – да се разбие малку монотонија во тој ден. Бидете среќни цел живот како на ова видео, пишувале корисниците на социјалните мрежи под видеото. Една српска свадба овие денови станала хит на социјалните мрежи. Кога матичарката го …

Повеќе »

(ФОТО) 12. луѓе кои за една година се промениле до непрепознатливост

Со цел да ги ѕагубат одвишните килограми повеќето луѓе с еобидуваат помалку да јадат и да вежбаат, но некои со преголемата тежина се борат цел живот и само стручњаци можат да им помогнат. Bright Side собрал фотографии од луѓе кои учествувале во документарното шоу „Мојот дебел живот“ (My 600-lb Life), …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете се расплакало на фризерско столче: Тоа што го направиле фризерите го воодушевил светот!

Добро е познато дека децата често имаат страв од фризери. Меѓутоа, прекрасните момци од фризерскиот салон се потрудиле шишањето на едно дете да му биде вистинско доживува,приредувајќи му вистинско шоу. Секоја чест момци! Погледнете!

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете се расплакало на фризерско столче: Тоа што го направиле фризерите го воодушевил светот!

Добро е познато дека децата често имаат страв од фризери. Меѓутоа, прекрасните момци од фризерскиот салон се потрудиле шишањето на едно дете да му биде вистинско доживува,приредувајќи му вистинско шоу. Секоја чест момци! Погледнете!

Повеќе »