Tag Archives: шон пен

(ФОТО) Актерот е повторно вљубен: Новата девојка на Шон Пен е 20 години помлада од него

Познатиот актер Шон Пен (62) е фотографиран во Рим со својата нова девојка, исто така актерка, Олга Коротјаева. Оскаровецот не крие дека е „вљубен до уши“, а тоа го поткрепуваат и сликите од Рим. Шон и Олга се фотографирани во сосема опуштени и лежерни комбинации – уживале, шетајќи и гушкајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОН ПЕН ПРВО ИЗБЕГА, А СЕГА СЕ ВРАТИЛ ВО УКРАИНА: Рече дека ќе си ги уништи Оскарите поради Зеленски, а еве колку му било важно годинешното доделување на наградите

Оскаровецот Шон Пен (61) во понеделникот вечерта по 26. дена се врати во Украина. Причината за првата посета била снимањето на документарен филм за руската инвазија, а сега е во Лавов поради хуманитарна помош. Тој на Твитер објави дека е во Украина, поточно во Лавов каде им помага на бегалците. …

Повеќе »

(ФОТО) Шон Пен: „Ако Зеленски не зборува на доделувањето, јавно ќе ги уништам моите статуетки Оскар!“

АКТЕРОТ Шон Пен ветил дека јавно ќе ги уништи или стопи неговите статуетки за Оскар доколку Академијата не му понуди простор на украинскиот претседател да зборува на најголемите светски филмски награди. Шон Пен го опишал недостигот на поддршка на Оскарите за украинскиот народ како „најбезобразен момент во целата историја на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шон Пен открил каков е Зеленски: „Јасно беше дека сум во присуство на нешто…“

АКТЕРОТ и режисер Шон Пен, кој до неодамна беше во Украина каде што снима документарец, го даде своето прво интервју откако ја напушти земјата. Пен го даде своето прво интервју по заминувањето од Украина за Си-Ен-Ен, а во интервјуто со Андерсон Купер го пофали украинскиот претседател Володимир Зеленски, со кого …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шон Пен, од Украина, испрати јасна порака до Америка

Американскиот актер и режисер Шон Пен моментално е во Украина каде планира да сними документарен филм за тековниот конфликт, а во изјава за „People“ рекол дека „американската душа ќе биде изгубена“ ако Украинците се остават сами да се снаоѓаат. Тој целиот конфликт го нарече „брутална грешка“. „Тоа е веќе брутална …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАЖИТЕ ПОРАДИ КУКАВИЧКИТЕ ГЕНИ ФАРМЕРКИТЕ ГИ ЗАМЕНИЈА СО ЗДОЛНИШТА: Интервјуто на Шон Пен ја воодушевил публиката!

Шон Пен неодамна дал интервју за „Индипендент“ и во него проговорил за својот поглед на мажественоста. Шон Пен во едно интервју зборуваше за своите ставови за машкоста, а темата ја отворил со реченицата: „Ми се чини дека мажите многу се феминизираа“. Тој понатаму се осврнал на, како што ги нарече, …

Повеќе »

И’ НЕ Е НЕКОЕ ИЗНЕНАДУВАЊЕ: После една година брак актерот Шон Пен се разведува од 32. години помладата сопруга

Актерот Шон Пен се разведува од својата 29-годишна сопруга Лејла Џорџ, пренесува магазинот „People“. Австралиската актерка поднела барање за развод од 61-годишниот актер до Високиот суд во округот Лос Анџелес. Шон и Лејла се во брак една година. Причината за нивната разделба во моментов не е позната. Шон и Лејла …

Повеќе »

(ФОТО) ТРЕТА СРЕЌА: Шон Пен се оженил за 31. година помлада глумица

Последните денови пред свадбата ги поминале во Малибу, во друштво на синот на Шон, Хопер. Пен има две возрасни деца од бракот со актерката Робин Рајт, а тој исто така бил оженет и со Мадона. Добитникот на Оскар Шон Пен (59) наскоро ќе го прослави својот 60-ти роденден, но бидејќи …

Повеќе »

ИСКРЕНО – Шарлиз Терон открила детали од врската со Шон Пен: „Никогаш не би се омажила за него!“

Дури кога поминале неколку години од нивното раскинување, убавата јужноафриканска актерка и познатата добитничка на Оскар проговорила за нејзината поранешна врска со својот колега, и’ иако јавноста била убедена дека е само прашање на време кога таа ќе ја легализира врската, Шарлиз Терон сега изненадила од нејзиното видуање на нивната …

Повеќе »