Tag Archives: шини

(ВИДЕО) Воз преполовил камион со луксузни вагони, лансирал Audi во воздух

За среќа нема повредени, иако материјалната штета е многу голема. Несреќите во кои учествуваат возови се најстрашниот тип на судир поради големата маса на возовите и нивната неможност да застанат навреме. Возот „Brightline“ во Лантана, Флорида, со толкава сила се судри со камион заглавен на шините, кој превезувал луксузни вагони, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ – Дете паднало на шини а од сигурна смрт го спасил херојски подвиг!

Детето се спасило од сигурна смрт откако паднало на шините на железничката станица во Индија во моментот кога возот се приближувал со голема брзина, а се’ благодарение на херојското дело на еден од вработените. Снимките од видео надзор прикажуваат дете како оди со маж по должината на платформата за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Повеќе среќа отколку памет – Со количка заглавила на шини: Восче во забавен парк налетало на баба и дете!

Излегувањето на една баба и бебе до забавниот парк во Торонто не завршил баш убаво. Се’ се искомплицирало кога старицата сакала да премине преку шините по кои се движело восче. Меѓутоа, тркало од количката се заглавило во шините а таа немала ниту сила ниту брзина да ја премести количката. Како …

Повеќе »