Tag Archives: шест месеци

ШОК ПОСЛЕ ПОЛОВИНА ГОДИНА: На четвртина од луѓето кои прележале корона после шест месеци им се појавил нов симптом!

Замор, губење на чувство за мирис и болка во градите се едни од најпознатите долгорочни последици од прележаниот ковид, сепак, според најновото истражување, скоро четвртина од поранешните пациенти се соочува со опаѓање на косата. Студијата објавена во списанието „Лансет“ открива дека 359. лица од 1.655. хоспитализирани во Вухан или 22. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛОВИНА ГОДИНА КОРОНА ВИРУС: Продолжува да се шири по светот и да однесува жртви, а на овие ПРАШАЊА и понатаму нема одговор!

Поминаа точно шест месеци откако Кина ги пријави првите случаи на коронавирус до Светската здравствена организација. Но, дури и сега, она што експертите сè уште се обидуваат да го разберат, се чини дека го надминува она што тие го знаат со сигурност за овој злобен вирус. И кога станува збор …

Повеќе »

(ФОТО) Јапонија најавува вонредна состојба во траење од шест месеци

Во повеќето случаи, нема казни за игнорирање на барањата на властите, а спроведувањето на овие мерки ќе се потпира повеќе на притисокот на заедницата и почитување на надлежните органи. Јапонија ќе прогласи вонредна состојба во обид да го спречи ширењето на коронавирусот, објавија локалните медиуми, според кои владата подготвува стимулативен …

Повеќе »

Фотографијата на шест месечно бебе кое го победи коронавирусот го обиколи светот: Лео внесе нова надеж!

После многуте тешки, тажни вести но и фотографии денеска најубавата вест и фотка пристигнуваат токму од Апенинскиот полуостров, кој моментално е најмногу погоден поради пандемијата на коронавирусот. Откако една баба на возраст од 103 години успеа да го победи корона вирусот во Италија, шестмесечното бебе Леонард исто така излегло како …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО НА ПРИРОДАТА – Девојче родено со голема дамка на лицето оди на операција: И требаат нашите молитви!

Оваа дамка може да се развие во малигна болест која би го загрозила нејзиниот живот. Малечката Луна Фенер е бебе како и секое друго – таа си игра, се смее, плаче, спие … но таа е посебна по нешто. Родена е со промена на кожата на лицето што во нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БЕБИСИТЕРКА УБИЕЦ – МОНСТРУМ Е УБАВ ЗБОР ЗА НЕА: Викторија се понудила да чува бебе од 6. месеци, а потоа го удавила, избодела и запалила во шумата!

Многумина ја опишувале како симпатична девојка, но Викторија Аимединова (23) не само што го обожувала ѓаволот, туку и се однесувала како самиот ѓавол, убивајќи невино шестмесечно бебе кое го чувала. Оваа млада Русинка од градот Заводуковск се понудила да го чува малечкиот Богдан додека неговите родители биле на погреб. Вистинската …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шест месечно девојче го добиле прекарот „Мишелин“ откако родителите споделиле слика од нејзините раце!

Во светот се познати многу „Мишелин бебиња’ пред се поради нивната сличност со маскотата на овој произведувач на гуми…А, најновото доаѓа од Кина… Девојчето предизвикало сензација во социјалните мрежи кога нејзините родителите објавиле видеоснимка од нејзиното мало раче, кое досега е видена 4,7 милиони пати. На возраст од шест месеци, …

Повеќе »

(ФОТО) Нови фотографии од шестмесечниот принц: Малечкиот Луис е ист како брат му Џорџ!

Во јавноста го немало од јули, кога била одржана крштевката, а сега, после полни четири месеци е објавена првата фотографија која ги воодушевила сите обожаватели на британското кралско семејство. После четири месеци исчекување јавноста конечно дошла на свое – објавена е нова фотографија од шестемечниот принџ Луис, кого го немавме …

Повеќе »

(ФОТО) Филмот „Терминал“ во реален живот: Веќе 6. месеци живее на аеродром, на ничија земја, а сега открива детали…

Сигурно сте го гледале филмот „Терминал“ со Том Хенкс кога живее на аеродром бидејќи кога стасал во САД неговата земја престанала да постои. Нешто слично му се случува и’ на еден Сириец… Хасан ал Контар, 36 години, ја напушти својата Сирија во 2006. година и отишол да живее во Обединетите …

Повеќе »