Tag Archives: шерон стоун

(ФОТО) Шерон Стоун порачала: „Мојата сестра е конечно негативна на корона – ја победи таа битка!“

Холивудската sвезда Шерон Стоун на својот Твитер откри дека нејзината 59-годишна сестра Кели е конечно негативна на коронавирус откако била хоспитализирана. “Мојата сестра и нејзиниот сопруг конечно се негативни за коронавирус по прв пат. Вашата љубов и поддршка доведоа до промени во политиката”, напишала актерката на Твитер. Актерката на 15 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ЗА ФАНОВИТЕ: Шерон Стоун ги подржала протестите во САД и изненадила со изгледот – драстична промена!

За познатата актерка Шерон Стоун честопати се пишува дека е како вино, колку е постара толку подобро. Сепак, нејзиното ново издание, кое „се појави“ на социјалните мрежи, ги изненади фановите кои едвај ја препознале. Sвездата на „Сирови страсти“ го поддржа движењето #BlackLivesMatter, по насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Таа …

Повеќе »

(ФОТО) И СЕ МОЖЕ: На 62. години Шерон Стоун се соблекла во минијатурно бикини

Иако чекори во седмата деценија на животот, на актерката и завидуваат и многу помладите колешки. Не сте слушнале за Шерон Стоун само ако живеете во целосна изолација од светот а сигурно сте ја виделе во голем број филмови. Покрај филмовите, Стоун е едно од најпосакуваните лица на насловните страни на …

Повеќе »

(ФОТО) Три ѕвезди позирале за германското издание на „Вог“: Шерон Стоун го пронашла рецептот против старост!

Одличните актерки и атрактивни жени денес зборувале за нивните кариери и за тоа како се справуваат со годините… Шерон Стоун (62), Хелен Мирен (76) и Ирис Бербен (70) позирале за мајското издание на германскиот „Вог“. Одличните актерки и атрактивни жени денес зборувале за нивните кариери и за тоа како се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шерон Стоун испратила порака на италијанскиот Црвен крст:„Си ги изложувате животите на опасност!“

Америчката актерка Шерон Стоун во саботата испратила порака за поддршка на персоналот на италијанскиот Црвен крст и ја пофалила нивната „ефикасност и достоинство“ во борбата против новиот коронавирус. “Гледам видеа на луѓе кои влегуваат за да ги преземат жртвите од коронавирус. Гледам со колку срце го правите тоа. Знам дека …

Повеќе »

(ФОТО) СУПЕР ЖЕНА И НА 62. ГОДИНИ: Оваа навика е заслужна за супер линијата на Шерон Стоун

Звучи неверојатно, но таа денес наполни 62 години. Многу помлада девојка и завидуваат на нејзиниот изглед, а само една навика е одговорна за нејзината тенка линија… Многумина се согласуваат дека дури и во седмата деценија, Шерон Стоун е една од најжешките холивудски актерки, која никогаш немала премногу осцилации со изгледот, …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун го насмеала и воодушевила светот со изјавите: „Мажите се како миксер!“

Актерката Шерон Стоун, која веќе гази во шеесеттите години, но воодушевила со изјавите… За жените и убавината “Навистина убава жена е секогаш љубезна со другите жени и мажи воопшто. Таа не прифаќа ривалство, интриги и злоба”. “Пластичната хирургија не е мој избор, но јас не ги обвинувам жените што прибегнуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Смелост каква ретко се среќава- самодоверба за 10: Шерон Стоун во кожен комбинезон!

Многу млади девојки во широк лак го избегнуваат ова ризично парче… Есента е време кога доминираат парчиња облека од кожа, но има и такви што многу дами не би се осмелиле да ги носат, иако ги привлекуваат како магнет – кожен комбинезон. Тие велат дека за ризичните парчиња е потребна …

Повеќе »

(ФОТО) Тајна на изгледот на славните: Еве зошто Шерон Стоун во 62. година изгледа како да има 45!

На многумина им е тешко да поверуваат дека Шерон Стоун има 61. година. Оваа холивудска глумица редовно воодушевува со појавувањето на важни настани и покажува дека со изборот на здрав начин на животен стил е можно да се успори стареењето и да се остане во форма. Имено, откако во 2001. …

Повеќе »