Tag Archives: шеги

(ФОТО Галерија) Мајка го прашала таткото:„Како се децата“, а кога и пристигнала оваа фотографија СРЦЕТО ЗА МАЛКУ ЌЕ И ЗАСТАНЕЛО – „Дали сте вие нормални?“

„Еј, дали се децата во ред?“, го прашува загрижената мајка на Кени Деус секогаш кога е отсутна, бидејќи тој е задолжен да се грижи за најмалите. Таткото на Алекс и Астер има добар одговор секој пат: тој користи Фотошоп за да ги монтира своите ќерки во најстрашните ситуации за кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој лик го плаши шефот на работа секој ден – вели дека ќе продолжи додека не добие отказ!

Факт е дека многу луѓе се плашат од своите шефови затоа што мислат дека би можеле да добијат отказ поради лошо однесување или противење. Но, не е така со 25-годишниот Закери Галвин. Имено, Зак секојдневно снима како го плаши својот шеф и вели дека ќе продолжи додека не добие отказ. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младоженецот го фатила паника на венчавката, а целиот свет му се смее заради неговата изјава!

За време на свадбената церемонија, главно се нервозни жените, но тоа не е случај и со овие младенци За време на венчавката во црквата, овој младоженец станал толку нервозен што неговиот одговор на прашањето на свештеникот предизвикало општо смеење за време на венчавката. Станав нервозен Имено, додека ги повторувале заветите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кендал Џенер добила задача на бебето да му смени пелени: Луѓето умираат од смеење!

КЕНДАЛ Џенер е единствената од сестрите од семејството Кардашијан-Џенер која сè уште не ја пробала магијата на мајчинството. Но, благодарение на најновото видео објавено од нејзината мајка Крис Џенер, многумина се шегуваат дека таа сигурно нема ни да се одлучи на воспитување дете наскоро. За време на последната епизода на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Роџер Федерер спремил торта за 311. недела како прв тенисер на светот но младиот Борна Чориќ му ги расипал плановите

Стара фотографија на Роџер Федерер од 2018. година стана хит дури сега. Имено, во 2018. година, луѓето од турнирот во Хале го пречекале со тортата „311 недела“, иако поминал 310 недели на врвот. Тој рекорд од 310. недели ќе го сруши Новак Ѓоковиќ во понеделник на 8. март, а го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Урнебесни реакции на карантинот во Британија: „Блокада до 2035“

„Како ќе изгледа кога конечно ќе излеземе од блокадата“ е само едно од прашањата што Британците ги поставуваат на социјалните мрежи, откако новиот карантин беше воведен низ целата земја поради брзото ширење на новиот вид на коронавирус. На Британците не им остана ништо друго освен ироничен, црн хумор, кој од …

Повеќе »

(ФОТО) После поразот на Доналд Трамп социјалните мрежи полни со „мимови“ за Меланија

Сирота Меланија Трамп. Не е доволно што таа веќе нема да може да ја украсува Белата куќа по нејзин вкус, а злобните луѓе на Интернет го предвидуваат нејзиниот развод и го претворија во хит мимови. „Американскиот народ заслужува фер избори. Треба да се преброи секој легитимен глас, а не незаконски. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Адел го воодушевила интернет со тенкиот струк па сите ги насмеала кога открила зошто ослабнала

СЛАВНАТА пејачка Адел со месеци привлекуваше внимание со својата трансформација. Фановите со нетрпение го очекуваат секое нејзино ново појавување во јавноста, па самата најава за нејзиното гостување во популарната емисија Saturday Night Live предизвика вистинска вознемиреност на социјалните мрежи. После шоуто, единствено за што се зборува е витката половина на …

Повеќе »

НОВИ МЕРКИ ПРОТИВ КОРОНА – Што ќе се случи ако семејството на Ѓорчев оди на гости кај Милошоски: Рација!

Новата pecтpиктивна мepка со која се забpaнyва повеќе од 4. гости во еден дом, предизвика лавина реакции и досетливи шеги на социјалните мрежи. Голем дел од граѓаните жестоко се спротивставуваат на ваквата мерка, а дел се шегуваат. Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Твитер профил напиша: “Кај …

Повеќе »