Tag Archives: Шарлиз Терон

(ФОТО) Заљубена „до уши“: Шарлиз Терон во врска со познат манекен од балканските простори

Актерката е фотографирана како се држи за рака со познат манекен. Шарлиз Терон (47) е фотографирана со Алекс Димитријевиќ пред ресторан во Лос Анџелес. Оскаровката ја задржала насмевката од лицето и блеснала во лежерно издание, додека манекенот бил во шарена кошула и фармерки. Димитријевиќ има работено за брендови како Malbon …

Повеќе »

(ФОТО) Драстичната трансформација на Шарлиз Терон – повеќе не е фатална русокоса… но е фатална бринета

Една од најпознатите актерки Шарлиз Терон неодамна се појави на премиерата на филмот „The School for Good and Evil“. Таа на црвениот тепих на споменатата премиера во Лос Анџелес се прошета во необична црна комбинација, а вниманието на јавноста го привлече драстичната промена на нејзината фризура. Иако ја паметиме како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВО КИНАТА КОНЕЧНО ПРИСТИГНУВА „ПЕКОЛНИ УЛИЦИ 9“: Карди Би, Шарлиз Терон, Хелен Мирен рамо до рамо со Вин Дизел

Во деветтиот дел, Дом Торето ќе мора да се соочи со гревовите од своето минато, ако сака да ги спаси оние кои најмногу ги сака. Продолжението на американската франшиза „Пеколно улицо 9“ пристигнува во кината, а се надеваме наскоро и во нашите. Во ова продолжение, Дом Торето (Вин Дизел) ќе …

Повеќе »

Шарлиз Терон ја открива тајната на својата совршена линија:„Целото тело потполно ми се промени“

Актерката Шарлиз Терон (45) ја одржува својата одлична линија со пилатес, а меѓу омилените козметички ритуали истакнува дека користи серуми, креми за очи и формули со висок процент на хидратација. „Никогаш не сум бил тип на личност што лежи со часови на каучот“, признала Шарлиз во едно од интервјуата, додавајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Шарлиз Терон објавила снимка како си ја бричи главата!

Шарлиз Терон на својот профил на Твитер сподели видео во кое си ја бричи главата со машинка. Актерката ја сподели снимката стара неколку години, кога се подготвуваше за улогата на Furiose во филмот „Mad Max: Fury Road“. In honor of our @CTAOP drive-in screening of #MadMaxFuryRoad tonight, throwing it back …

Повеќе »

ИСКРЕНО – Шарлиз Терон открила детали од врската со Шон Пен: „Никогаш не би се омажила за него!“

Дури кога поминале неколку години од нивното раскинување, убавата јужноафриканска актерка и познатата добитничка на Оскар проговорила за нејзината поранешна врска со својот колега, и’ иако јавноста била убедена дека е само прашање на време кога таа ќе ја легализира врската, Шарлиз Терон сега изненадила од нејзиното видуање на нивната …

Повеќе »

(ФОТО) Суми од кои боли глава: 10. најскапи фустани во историјата на доделувањето на Оскарите

Пред нас е оскаровскиот викенд и е вистинско време да се потсетиме на впечатливите изданија од досегашните доделувања на престижните филмски награди. Најгламурозниот црвен тепих во годината никогаш не разочарува па не се сомневаме дека и оваа година по тоа прашање ќе биде нешто поинаку, а додека со нетрпение ја …

Повеќе »

(ФОТО) 4. дами доминирале на SAG наградите: Кој би рекол дека ги имаат тие години?

Синоќа се доделени SAG наградите каде се собрале најголемите имиња на Холивуд. View this post on Instagram Oh okkkkkk, @jenniferaniston. 🔥🔥🔥 See all the stars arriving to the 2020 #SAGawards at the link in bio. ✨ (📸: Shutterstock) A post shared by Us Weekly (@usweekly) on Jan 19, 2020 at …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ОВИЕ ФУСТАНИ СЕ ГОВОРИ: Дамите блеснале на доделувањето на Златен глобус!

Синоќа во Беверли Хилс е одржано доделувањето на Златните глобуси со што е отворена годинешната сезона на доделување на филмските награди. View this post on Instagram #jlo look to the #goldenglobes is one of my best look of the night. Swipe to see her makeup team and gorgeous ring #pamvilleblogextra …

Повеќе »