Tag Archives: шанси

Ним летото ќе им донесе БОГАТСТВО: Овие хороскопски знаци ги очекува ОГРОМЕН ПРИЛИВ на пари, но и големи шанси

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во текот на летото 2022. година, поволната положба на планетата ќе им донесе финансиска среќа на многумина, а во продолжение прочитајте за кои хороскопските знаци станува збор. Тоа не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа земја има најголеми шанси да победи на Евровизија, таа е недопирлива на обложувалниците – на кое место е Македонија?

УКРАИНА се уште е на врвот на евровизиските обложувалници со 28. отсто шанси за победа. Обложувалниците и даваат на земјата разурната од војна најголеми шанси за победа на овогодинешниот Евросонг во Торино, а по неа е Италија. Трета е Шведска (која се уште нема избрано свој претставник), па Грција и …

Повеќе »

Овие четири хороскопски знаци имаат шанса да се збогатат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци имаат среќа во љубовта, други се многу разговорливи, а трети имаат неверојатна смисла за хумор. Сепак, постои листа на хороскопски знаци за кои се смета дека …

Повеќе »

ДАЛИ БРАКОТ МОЖЕ ДА ПРЕЖИВЕЕ ПО ИЗМАМА? Можеби се уште постои шанса!?

Да се ​​доживее неверство во брак е дефинитивно тешко, но има ли простор за помирување? Сè во што верувавте до вчера падна во вода и во рацете ги имате само фрагментите од бракот што ве сечат како брич. Можеби сте размислувале што би се случило доколку некој од вас биде …

Повеќе »

(ФОТО) ВИМБЛДОН ФИНАЛЕ – БЕРЕТИНИ И ЃОКОВИЌ: „Тревата повеќе му одговара отколку мене!“

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по пласманот во финалето зборувал на прес-конференција. Ѓоковиќ стигна до финалето на Вимблдон преку Денис Шаповалов во полуфиналниот натпревар. Таму ќе игра со Матео Беретини, со кого веќе играше на Ролан Гарос, но сега се работи за сосема поинаков турнир на сосема друга површина. View this …

Повеќе »

3. хороскопски знаци кои имаат најмалку шанси да се збогатат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Неодлучноста и самокритиката влијаат на нивните деловни можности. Терезија Тие обично се сметаат за перфекционисти и самокритични. Честопати, за да започнат бизнис, тие треба да се убедат себеси дека …

Повеќе »

Зидан: „Не создадовме ниту една шанси, Челзи е заслужено во финалето!“

„Се боревме и се обидувавме, но тие беа едноставно подобри и заслужено се пласираа во финалето“, изјавил Зидан По ремито 1:1 во Мадрид, играчите на Челзи го совладаа Реал во Лондон со 2:0 и се пласираа во финалето на Лигата на шампионите, каде ги чека Манчестер Сити. Реал не успеа …

Повеќе »

Среќата си е среќа но и Астрологијата има врска со тоа: Шансите за добивка на Лото за некои се големи, а еве кои знаци имаат помалку веројатности за џек пот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Светските медиуми објавија список на хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да добијат на лотарија. На прво место се Рибите, кои минатата година освоија повеќе добивки на лотарија од …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Макфест 2018“ – втора вечер:Малку, ама само малку, почна да личи на фестивал – има ли публика во салата?

Втората вечер на „Макфест“ почна да ја поправа сликата од претходната вечер… Ова веќе почна да заличува на фестивал, но сеуште е далеку од оној „Макфест“ на кој се изведуваа квалитетни (по сите тертипи) композиции – со добри текстови, музика и аранжмани… Да не биде дека премногу критикуваме, ќе потсетиме …

Повеќе »