Tag Archives: шампион

(ФОТО) Продаден болидот на Шумахер со кој го освоил последниот трофеј: Износот кој купувачот го „искеширал“ изненадил многумина!

Болидот со кој легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, го освоил својот последен трофеј во кариерата е продаден за неверојатен износ. Болидот на легендата на Формула 1, Михаел Шумахер, со кој последен пат победил на Големата награда на Монако, продаден е на аукција во Америка за 7,5 милиони долари. …

Повеќе »

(ФОТО) Формула 1: Хамилтон од „дното“ до титулата, Верстапен победи во Мексико!

Мексико донесе интересна трка во која Луис Хамилтон на крајот се радуваше на нова титула, а Макс Верстапен на нова победа. Холанѓанецот го нападна Себастијан Фетел уште во првиот свиок, дојде и до мал контакт, па Луис Хамилтон се обиде да го искористи тоа. Но и’ возачот на Мерцедес имаше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Формула 1 – Остин: За Хамилтон нова пол позиција, Фетел втор, Ферстапен казнет

Луис Хамилтон стигна до својата 72. пол позиција во кариерата.Вечерва тој по 117. пат ќе стартува како прв во трката за Големата награда на Америка. 😬🤳 Pole position = well worth a selfie#USGP 🇺🇸 pic.twitter.com/7EflzgJsMU — Formula 1 (@F1) October 21, 2017 Британскиот автомобилски ас, Луис Хмилтон, во својот Мерцедес …

Повеќе »

На Гоца Тржан и „пукнал филмот“: „Жени, послушајте ме, јас сум шапион на погрешен избор!“

Пејачката Гоца Тржан се’ помалку успева да се воздржи од коментарите на бившиот сопруг Иван Маринковиќ. Имено, откако Маринковиќ влегол во реалното шоу „Парови“ и почнал да зборува против пејачката и ја изнел сета „валкана облека“, се чини Гоца повеќе не може да молчи, па скоро секојдневно се огласува по …

Повеќе »

Иџе ќе стартува од првиот ред на патеката „Золдер“ во Белгија

Игор Иџе Стефановски имаше успешни квалификации и утрешната трка ќе ја стартува од првиот ред. Првата трка е утре во 13:00 часот, втората е веднаш по првата, односно околу 14:10 часот. Директен пренос од двете трки на мкедонскиот втомобилски с можете д следите на МТВ – собранискиот канал.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју: Игор Иџе Стефановски: Останува предизвикот да ја донесеме и третата титула во Македонија!

Последниот успех беше на патеката Вила Реал, Португалија, каде се закити со две трети места. За многумина искусни возачи, ова е патека каде и најмалата грешка може да биде фатална, факт што го потврдува и самиот Иџе, велејќи дека мора да се остане максимално фокусиран, не за само за да се победи, туку едноставно …

Повеќе »