Tag Archives: сезона

(ФОТО) Луис Хамилтон: „До крајот на сезоната ќе побелам!“

Луис Хамилтон, актуелниот светски шампион во Формула 1, верува дека Ред Бул може да биде дури и побрз од неговиот Мерцедес на следните трки. Хамилтон славеше на првата трка сезонава во Бахреин, но со многу среќа бидејќи Макс Верстапен од Ред Бул беше побрз во квалификациите и во поголемиот дел …

Повеќе »

Иџе со благодарност до Македонскиот народ за подршката во корона годината!

По завршувањето на годинешната натпреварувачка сезона Игор Иџе Стефановски им се обрати на неговите навивачи но и целиот македонски народ… „Крај на оваа сезона, сезона тешка пред се поради ова што ни се случува во моментов со ковид вирусот. Иако шансите за настап на секоја трка беа сведени на минимум …

Повеќе »

(ФОТО) 8. најголеми трендови на чевли за оваа сезона: Враќање на стар врв!

Возбудата е на ниво, правиме комбинации во главите, повторно бараме инспирација во уличен стил и размислуваме за тоа кои чевли се први на нашата листа на желби (и дали можеме да рециклираме некои од минатото лето)… Ова се сите важни трендови за лето 2020. година кои ќе ви помогнат да …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВ ПАРК – Завеса од цвеќе: Парк како вистинско уметничко дело!

Овој парк изгледа како вистинско уметничко дело. Тоа е омилено место за љубителите на цвеќето, како и за оние кои сакаат да се релаксираат во природа. Цветниот парк Ашикага во Јапонија се наоѓа во Ашикага, околу осумдесет милји оддалеченост од Токио. Се смета за најдобро место во Јапонија за проучување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крај на сезоната за Еден Азар

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Еден Хазард (29), имал операција на десниот глужд во Далас и ќе мора да паузира два до три месеци. Ова значи дека за најдобриот белгиски фудбалер, клупската сезона заврши, но тој веројатно ќе биде подготвен за Европското првенство што ќе започне на 12. јуни. Азар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак и Надал подготвени за Мелбурн: Еве како изгледале тренинзите на Ноле и Рафа на „Род Лејвер арената“

Новак Ѓоковиќ вчера го одработил првиот тренинг на „Род Лејвер“ арената во Мелбурн. Тој на главниот терен на Аустралиан Опен спарингувал со Стефан Калдави, со што на своите навивачи им испратил одличен знак во пресрет на враќањето на теренот. Новак на Инстаграм профилот објавил дел од тренингот, а по она …

Повеќе »